ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ У Шепетівці живе безліч різноманітних пташок, але ми рідко їх помічаємо

У Шепетівці живе безліч різноманітних пташок, але ми рідко їх помічаємо

14 переглядів

Не обов’язково бути орнітологом, щоб любити пташок і колекціонувати їхні фотографії. Підтверджує цю теорію шепетівчанин Олександр Лавренюк. Чоловік за спеціальністю графічний дизайнер, разом з тим вже понад рік має незвичайне захоплення — колекціонує власні знімки пташок, які живуть поряд з нами у Шепетівці.

Свою першу фотографію із зображенням горлиці, пташки родини голубових, Сашко зробив ще у січня 2019 року. З того часу у його Інстаграм регулярно з’являються зображення пернатих сусідів.

“Коли почав виставляти свої фотографії, мені знайома підказала дописати хештег #birdwatching. Я запитав, що це таке? В перекладі з англійської означає “спостереження за птахами” або любительська орнітологія. Виявилося, є цілі напрямки, коли люди спостерігають за птахами і діляться цим через свої фотографії. Мені здалося це цікавим”, — розповідає Олександр Лавренюк.

Зараз у колекції Інстаграм-блогу Сашка понад 40 фотографій пташок. Тут є і звичні нам горобці, а також більш рідкісні для очей сойки та зяблики.

“Одного разу біля нашого будинку культури я помітив пташок, які відрізняються від звичайних. Раніше таких ніколи не бачив і не знав, як вони називаються. Тож вирішив сфотографувати. А потім почав шукати інформацію у Гуглі. Виявилося, що у нас живе надзвичайно велика кількість різноманітних птахів. Прямо тут біля нас, у наших дворах та скверах. Та ми їх просто не помічаємо. Це ніби окремий великий світ, який знаходиться поряд біля нас, про який ми нічого не знаємо. Мені стало цікаво. Я почав ходити повільніше, не поспішати, як зазвичай у постійних клопотах. І коли бачу незнайому пташку, то обов’язково її фотографую, шукаю про неї інформацію, а потім викладаю в Instagram”, — ділиться Олександр.

Біля кожної світлини у своєму блозі Сашко зазначає не лише назву пташки, а й місце, де була зроблена знимка, дата, приблизний час та апарат, яким фотографував.

“Інстаграм — швидка соціальна мережа, для тих, хто не вміє писати та не хоче читати (сміється). Там набагато важливіші фото- та відеоконтент. Переважно це працює так: сфотографував на телефон, наклав декілька фільтрів і закинув у свій профіль. Але добре сфотографувати пташку на телефон практично неможливо. Я переважно знімкую на фотоапарат. Тож вирішив, що якось не чесно виставляти в Інстаграм світлини з фотоапарата, про це не зазначивши. І почав у підписах це вказувати”, — пояснює чоловік.

Коли ми поцікавилися, які з усіх сфотографованих пташок, для нього видалися найцікавішими, Сашко зізнався, що омелюхи.

“Дуже цікаво було за ними спостерігати. У мене в дворі на яблуні на самому вершечку залишилися яблука. І омелюхи прилітали поїсти. Не треба було кудись спеціально йти, щоб їх шукати. Достатньо було просто вийти у двір і сфотографувати. Коли ж почав шукати про них інформацію, виявилось, що у Європі з омелюхами пов’язують передбачення епідемій хвороб. Пишуть, багато омелюхів зустрічали перед великою чумою в Європі. Можливо, збіг, але предметно, що перед пандемією коронавірусу я теж почав їх бачити у нас в Шепетівці. Зараз, здається, їх вже немає. Омелюхи прилітають зимувати з півночі, а потім назад відлітають”, — додає Олександр Лавренюк.

Хоча Олександр не так давно захопився орнітологічним хобі, та все ж мати близько пів сотні фотографій — це вже вагоме досягнення. Бажаємо Сашку не зупинятися і продовжувати тішити підписників свого блогу цікавими фотографіями.

Спілкувалася Марина ЛОЖКІНА.

 

Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести