ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ У Шепетівці представили виставку київського Музею Революції Гідності

У Шепетівці представили виставку київського Музею Революції Гідності

14 переглядів

Наприкінці попереднього тижня, 12 лютого, у шепетівському Музеї пропаганди офіційно представили мистецький проєкт «Майдан: простір творчості». Це 74 мистецькі об’єкти студентів-дизайнерів Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури про Революцію Гідності, а також календарі та плакати, присвячені російській інформаційній і військовій агресії.

Творчі роботи надав та презентував Музею пропаганди Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності у партнерстві з Українським інститутом національної пам’яті.
Як зазначають місцеві музейники, виставковий проєкт у Шепетівці присвятили з метою вшанування Дня Героїв Небесної сотні та дня пам’яті Героя України, шепетівчанина Миколи Дзявульського.
Виставка містить різні серії творчих робіт. «Автограф Майдану» – серія акцидентних абеток, де авторка Ольга Кисельова використовує прототипи шрифтів, застосовуваних майданівцями у різний спосіб і на різному матеріалі. «Апостоли гідності. Відважний щит України» – серія з 12 плакатів від Марини Шевчук. Вона поєднує, вишиковує стрій щитів – уособлення захисників Майдану поряд із священними гаслами-посланнями, які були сенсом життя героїчних оборонців. «Це – медіавійна» – серія плакатів Марини Лукашенко. Авторка викриває цинічну політику Росії у використанні інформаційної зброї, яка деформує свідомість населення, передусім країни-окупанта.
— Значна частина нашого суспільства досі не розуміє, чому виник Майдан, чому люди вийшли на протест і жертвували власним життям. Адже російська інформаційна пропаганда працює і намагається дискредитувати суть Революції Гідності. А правда така, що люди різного віку, різного соціального статусу та фінансового стану вийшли на майдан заради однієї головної ідеї — повалення режиму Януковича з метою відновлення руху у бік цивілізованого європейського суспільства.
Тож сподіваюся, що елітна частина нашого суспільства дозріє до того, аби не бути політиканами, а відстоюватимуть ідейні принципи. Дуже важливо здобути перемогу у тривалій інформаційній війні з Росією, — поділився думками присутній на заході учасник Революції Гідності Володимир Бученко.
Ціною гідності та свободи для українців стали життя Героїв Небесної сотні, серед яких десять мешканців Хмельниччини, у тому числі й уродженець Шепетівки – Микола Дзявульський.
— Це великий патріот, який завжди уболівав за Україну та українців, був прихильником євроінтеграції. Ще до розвалу Радянського Союзу Микола Дзявульський ходив з синьо-жовтим прапором і підіймав його у найвищих точках кримських гір та Карпат. Брав участь у різних акціях протесту — Помаранчевій революції, «Мовному майдані» і одним з перших був на Революції Гідності. Він ніколи не ховався за спинами побратимів, йшов на передову. Тож заслуговує на нашу пам’ять та вшанування, — наголосив Олександр Лукашук, науковий співробітник Музею пропаганди.
Експозиція київського Музею Революції Гідності діятиме до 14 березня щодня, з 9.00 до 17.00, без вихідних. Вартість вхідного квитка для дорослих – 30 грн., для дітей та студентів – 15 грн.
Є пільги для дітей дошкільного віку, школярів-напівсиріт, школярів-сиріт, вихованців шкіл-інтернатів, інвалідів, дітей з багатодітних сімей, учасників бойових дій, учасників АТО, дітей війни, для осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Марина ЛОЖКІНА.

Залиште Ваш коментар
Перевести