ГОЛОВНА СТОРІНКА Цікаво У Шепетівці готуватимуть фахових електриків

У Шепетівці готуватимуть фахових електриків

5 переглядів

Це стало можливим завдяки створенню у Шепетівському професійному ліцеї нового навчально-практичного центру. У закладі здобуватимуть освіту за трьома спеціальностями: «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж», «електромонтажник силових мереж та електроустаткування».

Фахівці саме цих професійних напрямків наразі є найбільш затребуваними. За словами керівника Шепетівського центру зайнятості Олександра Ребекевші, щорічно з’являється близько 80 вакансій електриків та електромонтерів.

Основними замовниками є ТД «Шепетівський цукор», Шепетівський РЕМ, ТОВ «А3Tech–Україна», корпорація «Сварог Вест Груп» та 6 місцевих залізничних підприємств. Зокрема, на різних посадах в Шепетівському РЕМі вже працюють близько 50 випускників професійного ліцею.

У створенні навчально-практичного центру на базі Шепетівського професійного ліцею допоміг народний депутат України Роман Миколайович Мацола. За його сприяння вдалося залучити 630 тисяч гривень з державного бюджету та 250 тисяч гривень — з обласного. Ще близько 120 тисяч гривень професійний ліцей залучив власними зусиллями.

«Ми маємо дуже складну ситуацію з профтехосвітою. У більшості випадків молоді доводиться вчитися на обладнанні 1960-х – 1980-х років. Скажіть, які фахові навички можна отримати на техніці, котрій давно вже місце у музеї? Щоб гроші «не йшли на вітер», а працедавці не перевчали спеціалістів, потрібно створювати якісні навчальні центри. Перші кроки у цьому вже зроблені», — говорить народний депутат України Роман Мацола.

Шепетівський навчально-практичний центр є четвертим серед створених у Хмельницькій області. Загалом їх планують створити вісім — за різними напрямками навчання та з найбільш затребуваними спеціальностями від роботодавців.

Ніна РЕМІННА.

Залиште Ваш коментар
Перевести