У п’ятницю, 29 листопада, на базі Судилківської сільської бібліотеки відбувся «круглий стіл» на тему: «Проблема насильства: суспільна площина», проведений у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».
Учасниками «круглого столу» були вчителі, соціальні педагоги, практичні психологи навчальних закладів громади, методисти з виховної роботи, бібліотекарі сільських книгозбірень, а також представники адміністрації Судилківської сільської ради.
Під час засідання учасники обговорили проблему різних видів насильства і протидії йому у правовій, моральній, суспільно-політичній та психологічній площинах. А також порушили питання реакції жертв і суспільства на різні прояви насильства.
На заході була присутня представниця Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юлія Школьнік. Вона розповіла про труднощі, які заважають ефективному запобіганню і протидії насильству:
— Стосовно теми насильства. Хоча це питання й набуло широкого розголосу, проте наш центр досі не отримав жодної справи такого характеру. Проблема у тому, що наше суспільство не визнає багато дій як насильницьких. Як ми уже побачили у відеоролику (йдеться про соціальне відео «Розірви коло насильства» — авт.), фрази на кшталт «Б’є – значить любить» досі побутують серед великої час­тини суспільства.
Правозахисниця пояснила, як саме за чинними законами можна захищати жертв насильства і карати насильників. Вона наголосила на тому, що першою реакцією на вчинене насильство має бути обов’язкове звернення до поліції.
— Насильство не варто визначати, як суто жіночу проблему, оскільки є багато прикладів насильницьких дій, жертвами яких були чоловіки, а насильниками – жінки. Через суспільний стерео­тип «Якщо ти мужчина – терпи й мовчи» більшість чоловіків-жертв не звертаються до правоохоронних чи правозахисних органів, бо ж бояться бути осміяними. Так не має бути, – додала Юлія Школьнік.
Іншою важливою темою дискусії стала проблема булінгу у школах. Зокрема, присутні обговорили такі її аспекти, як причини виникнення, прояви та способи подолання. Соціальні педагоги та психологи поділились власним досвідом протидії булінгу у школах громади.
Руслана МУШТИН.