На 27 травня у Новограді-Волинському призначені громадські слухання щодо можливого повернення йому історичної назви Звягель. Але вже зараз з цього приводу жителі міста енергійно обмінюються думками.
Одні люди апелюють до cучасного нападу Російської Федерації на Україну. Мовляв, нині треба позбуватися усього, що нагадує про російське. А оскільки Звягель перейменували на Новоград-Волинський у часи російської імператриці Катерини Другої, в зв’язку з приєднанням низки польських земель на Волині до Російської імперії в кінці XVIII століття, сучасну назву треба міняти.
Інші (їх більшість) навідріз не бажають нічого змінювати.
Учасниця обговорення на фейсбук-сторінці “Звягель” Тетяна Інжиєвська, яка підтримує назву Новоград-Волинський, звернулася до опонента Олександра Кохановського: “А чому б Вам не заснувати “своє” місто чи село під назвою “Звягель”? Є занедбані села, будь ласка, господарюйте. Ви ж бачите, що 70% мешканців нашого міста не хочуть повертати назву Звягель. Треба або лишити назву Новоград-Волинський, або вже придумувати щось нове.
Катя Кондратюк: “Спочатку лад в місті треба навести. Бо від назви місто чистим не стане. І під паркани не перестануть “ходити в туалет”, бо їх у місті нема. І парк у нас такий, що без болю дивитися не можна. Зате “бантина” біля міськради така, що коштує “ого-о-о”. Фонтан – страховисько як за царя Гороха… Ось про що треба говорити”.
Татьяна Таран: “Не хочу, щоб моє рідне місто починалось із “ZV”.
Василь Шимчук: “Жаль, що мої земляки хочуть, щоб славетне місто Звягель і далі називалося так, як його назвала московсько-німецька хвойда Катерина… Лярва, яка завдала стільки горя Україні”.
За станом на вечір 18 травня серед учасників голосування, яке розпочалося 12 числа у фейсбук-групі “Звягель”, висловилося “за” Новоград-Волинський понад 4 100 осіб. Прибічників назви “Звягель” – менше півтисячі.
Наш кор.