ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Учитель з великої літери

Учитель з великої літери

39 переглядів

З нагоди Дня Соборності України Президент України Петро Порошенко присвоїв почесне звання «Заслужений вчитель України» вчительці біології Шепетівського НВК № 2 Надії Петрівні Гудковій.

Надія Петрівна – спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, Відмінник освіти України, а відтепер – ще й заслужений вчитель. Її педагогічний стаж складає майже 40 років.

Надія Гудкова у свій час навчалася в Оренбурзькому педагогічному інституті на географічному факультеті. По закінченні вишу отримала спеціальність вчителя географії та біології. З 1980 року розпочала педагогічну кар’єру, працювала учителем біології у Росії, Казахстані. А у 1991 році з сім’єю повернулася в Україну, до рідної Шепетівки, бо тут навчалася у ЗОШ № 1.

Спочатку працювала вчителькою біології та географії у с. Плесні. А через кілька років Надію Петрівну запросили на роботу до школи-гімназії. Вона погодилася. І ось уже вісімнадцятий рік навчає біології гімназистів.

Директор Шепетівського НВК № 2 Надія Качоровська пишається педагогом закладу, каже, що Надія Гудкова — гордість гімназії, а колеги вважають її взірцем для наслідування.

— Біологія — складна наука, — зауважує Надія Петрівна. — Лише той учень її осилить, який осмислить її самостійно. Вчитель лишень повинен підштовхнути школяра до вивчення навчального предмета, але ні в якому разі не нав’язувати свою думку. Учень повинен сам виявити ініціативу.

Деякі випускники Надії Гудкової тепер знають більше з біології, аніж вона сама, запевняє педагог і пишається цим. А ще пишається тим, що її вихованці читають наукову літературу не з примусу, а тому, що їм насправді це подобається.

Так, тільки серед минулорічних випускників Надії Петрівни переможниця ІV всеукраїнської етапу з біології, двічі Президентський стипендіат Юлія Царик, бронзовий призер міжнародної учнівської олімпіади з біології у м. Тегерані Владислав Євтушок, неодноразовий переможець олімпіад з біології, один з учасників всеукраїнського турніру юних біологів, де команда Шепетівської школи-гімназії посіла перше місце, Сергій Конончук. А скільки у неї учнів-послідовників, які навчаються у медичних, педагогічних вузах і з повагою та вдячністю згадують про свою вчительку біології…

Свою любов до біології Надії Петрівні вдалося прищепити й доньці Дарії. Вона – кандидат біологічних наук. Нині працює у Швейцарії у галузі молекулярної біології. Син Єгор хоча і не став біологом, та здобув освіту перекладача і нині працює за спеціальністю у м. Києві.

Переконані, що почесне звання «Заслужений вчитель України» справді знайшло гідного адресата в особі Надії Петрівни Гудкової — учителя з великої літери, професіонала своєї справи і просто прекрасної та позитивної людини. Щиро вітаємо!

Залиште Ваш коментар
Перевести