Додому ЦІКАВО ЗНАТИ Умільці із Косецького

Умільці із Косецького

Для власників криниць вони створили універсальний пристрій

Завершується літня пора. Педагоги повертаються з відпусток, бо на порозі – новий навчальний рік. І серед місцевих освітян, які цьогоріч навчатимуть школярів, — вчитель трудового виховання Юрій Олександрович Ящук.

Цієї осені мине 19 років, як він викладає цей предмет. За період праці педагогу вдалось створити у ЗОШ № 8 справжній осередок технічної творчості. У цьому навчальному закладі, завдяки керівництву Шепетівського Центру науково-технічної творчості учнівської молоді та дирекції школи, діє найбільше технічних гуртків, у яких значна кількість дітвори намагається зробити щось своїми руками.

Юрій Олександрович обрав такий фах та саме цю школу не випадково. Адже сам навчався у ЗОШ № 8 і з молодших класів відвідував тут радіотехнічний гурток. Він вдячний своєму вчителю Віктору Арсентійовичу Маркуті, який розгледів у ньому талант, зумів його розвинути, допоміг обрати професію до душі.

Закінчивши школу, Юрій одразу пішов навчатися на платні курси з ремонту телерадіоапаратури – у період лампових телевізорів, касетних магнітофонів спеціалісти такого профілю були дуже затребувані.

А у 1999 році талановитого юнака, майстра на всі руки, запросили працювати у школі № 8 вчителем трудового навчання. Звісно, він узявся здобувати й відповідну освіту. Педагогічної мудрості набирався у стінах Рівненського державного гуманітарного університету.

Нині, окрім уроків трудового навчання, педагог веде заняття у шкільних гуртках зі столярної справи, автомоделювання, радіоелектронного конструювання. А з нового навчального року додасться й автотрасове моделювання. Хлопці-школярі просто обожнюють заняття у таких гуртках: їм цікаво пізнавати світ діодів і тріодів, самим паяти, конструювати макети гоночних автомобілів, монтувати електричні схеми, блоки живлення тощо.

На рахунку творчої шкільної дітвори та їхнього педагога саморобний верстат із стрічковою пилою. Придумав його учень школи Дмитро Гаврилюк, на обласному конкурсі з технічної творчості школярів він удостоєний за цю роботу  другого місця. А школярі Володимир Довган та Ілля Присяжнюк змайстрували саморобний шліфувальний верстат і також стали призерами на рівні області.

Шкільні умільці створили ще універсальний пристрій, який показує рівень води у криниці й автоматично відключає мотор, який качає воду, коли її стає обмаль. Цей виріб сьогодні дуже актуальний, бо криниці міліють, а виріб допомагає власникам криниць знати про запас води і зберегти мотор від згорання.

Ця робота шепетівських школярів із селища Косецьке заслужено посіла перше місце в обласному огляді. Про цю перемогу ми знали давно і при нагоді взялись написати про досягнення гуртківців під керівництвом Юрія Олександровича Ящука.

Технічно обдарований чоловік перетворив свою садибу на експериментальну ділянку. Власноруч облаштував систему біологічного очищення стічних вод. Тепер станція перетворює каналізаційні стоки на прозору, не шкідливу для навколишнього середовища рідину. Власне така система повинна бути у кожній приватній садибі, переконаний умілець, і допомагає охочим її змайструвати.

Крім того, чоловік власноруч виготовляє й різноманітні столярні вироби. А коли почав дорожчати газ, то придумав економний котел для твердого палива. Полюбляє ще ландшафтний дизайн. У його садибі є ставочок і фонтан, радують зір різноманітні рідкісні рослини тощо.

Перераховуємо ці раціоналізаторські витвори Юрія Олександровича не дарма. Хочеться, щоб саме такі люди виховували, спрямовували наше підростаюче покоління. І коли школа відчиняє свої двері, то юнь радо заповнювала б не тільки навчальні кабінети, а й класи майстерень.

На знімках:

вчитель Юрій ЯЩУК;

учасники обласного конкурсу (зліва направо): Ілля ПРИСЯЖНЮК, Дмитро ГАВРИЛЮК, Володимир ДОВГАН.

0 коментар
0

You may also like

Залишити коментар

Перевести