ГОЛОВНА СТОРІНКА СуспільствоОсобистості Уродженка України Вікторія Спартц потрапляє до Конгресу США

Уродженка України Вікторія Спартц потрапляє до Конгресу США

65 переглядів

Вікторія Спартц, яка народилася в Україні, потрапляє до нижньої палати
Конгресу США — Палати представників

Як свідчать результати підрахунку 99 відсотків голосів, за республіканку В.Спартц проголосували 50,1 відсотка виборців у п’ятому окрузі у штаті Індіана. Її конкурентка, кандидатка від демократів Крістіна Гейл, отримала 45,8 відсотка голосів.
До цього В.Спартц обіймала посаду сенаторки на рівні штату Індіана від міста Ноблсвілл.
На своїй сторінці у «Facebook» новообрана конгресменка подякувала виборцям за довіру, а також родині та друзям — за підтримку.
Перемога Спартц над Гейл стала несподіваною для демократів, які сподівалися вибороти місця у районах з освіченим, заможним населенням, як от п’ятий округ в Індіані. Сподіваючись, що втрата популярності Трампа потягне за собою вниз і кандидатів-республіканців, пише видання «New York Times».

Конгресменка
з Чернігівщини

Майбутня конгресменка народилася у м. Носівка на Чернігівщині у родині інженерів, пишуть американські видання. Вона отримала ступінь «бакалавра» та «магістра» з міжнародної економіки у Київському національному економічному університеті.
У 2000 році Вікторія одружилася з американцем Джейсоном Спартцем і переїхала до США. Там вона отримала диплом магістра з бухгалтерії у бізнес-школі Університету Індіани, де залишилася викладати.
Вікторія працювала у бізнес-структурах та державних установах, зокрема на посаді фінансового керівника генеральної прокуратури Індіани. Має власний бізнес у галузі фінансових консультацій, фермерському господарстві та нерухомості.
У 2017 році В.Спартц обрали до сенату штату Індіана, де вона замінила Люка Кенлі, який вийшов на пенсію. «У неї сильний акцент, але ще сильніша її пристрасть до американської політики», — писали тоді місцеві видання.
Наступною сходинкою стало висування до Палати представників Конгресу США. Під час своєї кампанії Вікторія наголошувала на своєму походженні, стверджуючи, що це сформувало її політичні погляди.
В одному зі своїх передвиборчих роликів під назвою «Стоп, соціалізм» В.Спартц дивиться на відео з червоними прапорами із зображенням Леніна та довгими чергами з людей, які стоять за продуктами. «Народжена у Радянському Союзі, Вікторія Спартц знає горе соціалізму», — каже голос за кадром.
У розмові з виданням «IndyStar» вона згадала розповідь дідуся про те, як радянська влада відібрала у їхньої родини власне господарство під час колективізації та про Голодомор у 1930-х роках.
На сайті передвиборчої кампанії В.Спартц йшлося, що «зростаючи в Україні за влади соціалістів, вона напряму відчула на собі темний бік соціалізму».
«Цей досвід сформував її консервативну політичну філософію: обмежена влада завжди краще, а рішення у галузі фінансів та охорони здоров’я мають ухвалювати люди на вільному ринку, а не бюрократи чи лобісти», — зазначено у її офіційній біографії.
Щороку вона приїжджає до України провідати бабусю і дідуся у Носівці на Чернігівщині. Про це свого часу писала газета «Голос України».
(З інших видань).

Залиште Ваш коментар
Перевести