Коли Бог дарував людині слово, то обумовив, що воно має бути добрим, щирим, теплим і доброзичливим. Таке слово здатне підтримати, окрилити, зігріти серце, висловити найщиріші почуття до близької людини. Саме такі слова спливають на думку, коли говоримо про вчительку початкових класів Ліцею № 2 м. Шепетівки Ніну Василівну Стецюк.
Здається, зовсім недавно, юна і схвильована, Ніна Василівна прийшла працювати до Шепетівської ЗОШ № 6 на посаду вчительки початкових класів. У руках – диплом про закінчення Самбірського педагогічного училища, в очах – вогонь, у душі – велика любов до дітей і бажання їх навчати.
За роки педагогічної діяльності зарекомендувала себе як творча особистість, сумлінна учителька, фахівець своєї справи, Педагог з великої літери.
Що ж лежить в основі успіху Ніни Василівни? Любов до своєї справи? Безперечно! Сумлінна праця? Неодмінно! А ще — великий педагогічний талант. Те, чого не можна навчитись і чого не можна здобути, те, що подаровано обраним людям як дар Божий. Кожен її урок — це сходинка до пізнання чогось нового, невідомого, але цікавого та корисного. За свою багаторічну педагогічну діяльність заслужила глибоку шану серед колег, батьків та учнів, даруючи їм не тільки знання і досвід, а й тепло своєї душі.
Минають дні, летять роки… Чимало учнів Ніни Василівни повиростали, знайшли своє місце у цьому неспокійному житті, але для багатьох вона назавжди залишається першою вчителькою. Дуже теплі й приємні спогади зберігають у пам’яті її колишні учні.
Школа для Ніни Василівни — це усе її життя. Щодня вона поспішає до своїх вихованців, цікавиться їхніми справами, допомагає дітям підготуватися до уроку, який стає для них зоною успіху. І кожне її слово — це ще одна цеглинка, що, як мовиться, «вибудовує» людину — гідну, чесну, щиру. Така вона, нелегка й неоціненна робота справжнього педагога.
Саме завдяки наполегливій праці вихованці Ніни Василівни здобувають перемоги у різних випробуваннях: Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика, конкурсі дослідницько-експериментальних робіт «Юний дослідник», інтерактивних конкурсах «Кенгуру», «Колосок», «Соняшник».
Досвід роботи колеги узагальнено і подано у збірниках наукових та науково-методичних праць Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Вона видала і власні посібники: «Збірник завдань з математики для учнів 1 класу», «Читаночка», «Збірник завдань з письма для 1 класу» та інші.
За вагомий внесок у розвиток педагогічної науки Ніна Василівна нагороджена Грамотою та нагрудним знаком Верховної Ради України за заслуги перед Українським народом.
Слушно згадати слова видатного педагога Бориса Степанишина: «Нехай заслужено пишаються своїми великими відкриттями вчені, нехай гордяться своїми патентами винахідники, нехай не без підстав вважають свою місію особливою медики, священники, державні діячі, але коли до класу заходить педагог і розпочинається священне дійство, ім’я якому урок, кермо планети і доля людства, його майбутнє — саме в руках учителя…». І тому ми пишаємося, що саме такі люди є у нашому ліцеї.
Шановна Ніно Василівно! Прийміть від нас сердечні вітання з нагоди Вашого ювілею! Хай здійсниться головне бажання та прийде переможний мир в Україну! Нехай у Ваших задумах буде мудрість, на роботі — високий професіоналізм, повага, промінь світла людської вдячності! Нехай зоря удачі, міцне здоров’я та щастя завжди будуть з Вами! Божого благословення Вам, любові та добробуту на многії літа!
Надія КАЧОРОВСЬКА,
директорка Ліцею № 2 та
педагогічний колектив закладу.