Додому ОСТАННІ НОВИНИ Утворення нових районів очікується до середини липня — прогноз

Утворення нових районів очікується до середини липня — прогноз

«До середини липня цього року передбачаємо, що Верховна Рада прийме постанову про утворення в Україні нових районів», — такий прогноз зробив нещодавно заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода.

Але для цього ще потрібне ухвалення Верховною Радою закону, яким мають бути внесені зміни до низки нормативно-правових актів «щодо впорядкування окремих питань діяльності та організації органів державної влади, органів місцевого самоврядування у зв’язку із утворенням (ліквідацією) районів».

А він поки що існує у вигляді проєкту, який направлено на погодження всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, центральних органів виконавчої влади.

Нагадаємо, що нові одиниці адміністративно-територіального устрою субрегіонального (районного) рівня, відповідно до рекомендацій, мають відповідати двом основним критеріям: 1) територія є компактною, географічно цілісною та нерозривною (відсутність територіальних анклавів та ексклавів); 2) чисельність постійного населення становить, як правило, не менше, ніж 150 тисяч осіб.

Недавно на сайті Decentralization.gov.ua було представлено проекти карт майбутніх районів кожної української області. На Хмельниччині передбачаються Шепетівський, Старокостянтинівський, Хмельницький, Дунаєвецький, Кам’янець-Подільський райони.

Ці проекти викликали бурхливі дискусії по всій Україні.

В. К.

0 коментар
0

You may also like

Залишити коментар

Перевести