ГОЛОВНА СТОРІНКА Кримінал Уже й «коронавірусні» зловмисники з’явилися…

Уже й «коронавірусні» зловмисники з’явилися…

В умовах карантину і важкої економічної ситуації з’явилися ті, хто використовують собі на користь страх та невизначеність людей, які змушені були відмовитися від звичного способу життя. Шахраї вміло маніпулюють довірливими громадянами. Тривожний настрій, нестача певної інформації – усе це вони використовують, щоб, як би це цинічно не звучало, заробити на коронавірусі.
Отож потерпілі усе частіше з’являються у різних куточках нашої країни. І хоча, як повідомляють у Шепетівському відділі поліції, у нашому краї фактів проявів «коронавірусного» шахрайства майже не зафіксовано, проте про них треба знати, аби не потрапити «на гачок» до винахідливих аферистів.

Вакцини від коронавірусу
поки не існує
А саме їх дедалі частіше пропонують і «продають» зловмисники. Вони називаються співробітниками лікарні або Червоного Хреста і пропонують пройти тестування на коронавірус і щеп­лення вдома. Але усе це — просто фікція. Адже, як зазначають медпрацівники, великої кількості тест-систем для поквартирного обстеження у регіонах немає. Їх поки що роблять тільки у медичних установах. А вакцин від коронавірусу взагалі не існує.
Місцеві служби не проводять
дезінфекцію у квартирах
Ще одна з «модних» схем шахрайства — пропозиція провести дезінфекцію від коронавірусу. Людям у захисній уніформі та ще й зі спеціальними приладами багато хто готовий повірити, але все ж впускати до помешкання їх не варто, бо можна залишитися без кровно нажитого.
Крім того, місцеві служби не проводять дезінфекцію у приватних будинках і квартирах. Це повинні робити самі мешканці. Водночас працівники комунальних служб обробляють дезінфекторами під’їзди багатоповерхових будинків і дитячі майданчики.
«Чорні волонтери»
Ще одним видом афери (напевно, він один із «найпопулярніших») є нібито волонтерська допомога. Як це працює? Шахраї ходять по домівках і, називаючи себе волонтерами, пропонують допомогу — наприклад, сходити в аптеку або до магазину. Заз­вичай найбільш вразливою категорією громадян, які потрапляють «на гачок» до аферистів, є громадяни похилого віку. Злов­мисники беруть у них гроші і просто зникають.
Тому, якщо ви раніше не мали контактів із волонтерами та нікого не просили про допомогу, значить, до вас прийшли аферисти. Якщо ж вам дійсно допомагає волонтерська організація, то вони повинні заздалегідь повідомити про свої дії.
Псевдополіцейські та штрафи
за порушення карантину
З’явилося чимало шахраїв, які ходять вулицями і збирають «штрафи» за порушення карантину. Уже відомо про кілька інцидентів, коли зловмисники називалися співробітниками правоохоронних органів і вимагали гроші у підприємців, щоб «не складати протоколи за нібито наявні порушення режиму карантину». Тому влада закликає у разі будь-яких сумнівів при перевірках негайно звертатися до правоохоронних органів.
Фейковий продаж
«антикоронавірусних» засобів
Ще одним поширеним способом обману, пов’язаного з темою коронавірусу, є фейковий продаж усього «антикоронавірусного» — дезінфекторів, масок, ліків. Усе це може легко опинитися підробками і цього товару у «продавців» немає у принципі. Головне — не поспішайте з передоплатою. І купуйте тільки у перевірених магазинах, аптеках.
«Вашого сина відправили
на обсервацію…»
Це адаптація до нових реалій давно відомого телефонного шахрайства: «ваш син у відділенні поліції». Шахраї телефонують і повідомляють про те, що хтось із ваших родичів або знайомих потрапив на обсервацію. Від імені лікарів вони пропонують вирішити питання за винагороду або допомогти матеріально.
У жодному разі не перераховуйте гроші на надані номери банківських карток — вас обманюють!

Наш кор.

Залиште Ваш коментар
Перевести