ГОЛОВНА СТОРІНКА Здоров'я Вакцини від кору та дифтерії є вдосталь

Вакцини від кору та дифтерії є вдосталь

13 переглядів

Захворюваність на кір стрімко шириться Україною. Розпочалась друга епідемічна хвиля цієї недуги. У місті Шепетівці та Шепетівському районі поки  що ситуація не надто загрозлива. Протягом січня медики зареєстрували 8 випадків  — трьох дорослих та п’ятьох дітей. Тому зараз на першому плані має бути профілактика кору.

Дорослих громадян щеплюють від кору за епідеміологічними показниками безкоштовно (за державні кошти) у віці до 30 років. Із трьох дорослих пацієнтів один був щеплений, а двоє – ні. Наразі у медиків є у наявності 600 доз вакцин проти кору, цього вистачить для усіх охочих зробити щеплення.

Останніми роками дифтерія на Шепетівщині себе не проявляла. Але це не означає, що не потрібно щеплюватись від цієї тяжкої недуги. Дітям останній раз ревакцинація робиться у віці 16 років, а далі усі дорослі мають вакцинуватись через кожні 10 років, аби застрахуватись від можливих серйозних ускладнень під час  виникнення епідемії. Нині сімейні лікарі мають у наявності 2650 доз вакцини від дифтерії для дорослих (АДП-М).

Протягом попереднього року на Шепетівщині від дифтерії вакцинувались 7554 місцевих мешканців. Закликаю активно долучитись до щеплень від кору та дифтерії і цього року, адже загроза захворювання зберігається.

Для цього спочатку необхідно пройти профілактичний медичний огляд у свого сімейного лікаря і, якщо немає протипоказань, він направить вас у кабінет щеплень. Ці кабінети діють на першому поверсі поліклініки для дорослих та в амбулаторії сімейної медицини № 5, що на території залізничної поліклініки.

Бажаю всім здоров’я!

Т.ФОМІНА,

заступник головного лікаря ЦПМСД

з медичного обслуговування населення.

Залиште Ваш коментар
Перевести