Українські медики, віддані клятві Гіпократа, у надскладних умовах повномасштабної війни виявляють героїзм, рятуючи життя людей. Особливо важко там, поблизу лінії фронту, де щодня лунають вибухи, ворог обстрілює мирні міста і села, несе розруху і смерть. Саме медичні працівники опинилися перед викликами, яких досі не знали покоління їхніх попередників.
Як долають нелегке воєнне лихоліття медики Шепетівської багатопрофільної лікарні, розповідає головна лікарка Валентина Миколаївна САВЧУК.
— Наша лікарня — найбільший медичний заклад у північному регіоні області, загалом налічує 780 працівників, зокрема 150 лікарів та 376 медсестер. З 1 лютого цього року кількість медперсоналу зросла у зв’язку з приєднанням до нашого закладу Шепетівської вузлової лікарні.
Незважаючи на складні умови воєнного сьогодення, колектив працює злагоджено, надає пацієнтам якісні медичні послуги. Протягом останнього року поліпшилися умови перебування хворих у багатьох відділеннях. Там проведені поточні та капітальні ремонти.
На 2023 рік лікарня уклала угоди з Національною службою здоров’я України з 20 пакетів медичних послуг, які практично охоплюють усі напрямки лікування хворих. Придбано і встановлено багато новітнього обладнання, яке значно поліпшило якість надання медичної допомоги.
Відрадні зміни сталися у хірургічному відділенні та операційному блоці, клініко-діагностичній лабораторії, у відділеннях рентгенологічному, урологічному, інфекційному та невідкладної медичної допомоги. Відкрито кабінет комп’ютерної томографії.
У консультативно-діагностичній поліклініці створено два окремі відділення — діагностичне та відділення профоглядів. Також функціонують кабінети мамографії, УЗД-діагностики, ендоскопічний кабінет тощо.
Значно поліпшилася діагностика захворювань, придбано два нових відеогастро-колоноскопи, два апарати УЗД, два сучасних цифрових рентгенапарати.
Варто зазначити, що протягом останніх років лікарня, так би мовити, «пережила» екстремальні виклики, пов’язані з короновірусною інфекцією COVID-19, коли велика кількість хворих потребувала постійного кисневого забезпечення. Тому на території закладу встановили кисневу станцію та облаштували систему постачання кисню у відділення.
Незважаючи ні на які перепони, ми стараємося йти в ногу з часом, запроваджуємо новітні методи діагностики та лікування хворих. Так, торік в операційно-хірургічне, урологічне, гінекологічне віділення придбали лапароскопічні стійки, а в операційну травматологічного — артроскоп. Це дало змогу збільшити кількість лапароскопічних оперативних втручань, значно поліпшити їхню якість та пришвидшити одужання хворих.
Важливо, що нарешті у головному корпусі лікарні встановлена система пожежного оповіщення. А ще лікарня отримала сучасний реанімобіль для транспортування хворих.
І цього року плануємо великий обсяг робіт, зокрема з подальшої реконструкції першого поверху головного корпусу лікарні для розміщення там травматологічного відділення. Підготовлено проєктно-кошторисну документацію для завершення будівництва перинатального центру.
Однак якою б міцною не була матеріальна база лікарні, але тут мають працювати висококваліфіковані фахівці медичної справи. І у нас сформована потужна команда професіоналів з багатьох напрямків. У кожному підрозділі запроваджуються сучасні методи лікування. Це, зокрема, комп’ютерна томографія, цифрові рентгенологічні обстеження, усі види ультразвукових досліджень, лабораторні обстеження тощо.
У зв’язку з тим, що КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня» готується бути кластерною лікарнею у Шепетівському регіоні, вона буде надавати значно більший спектр медичних послуг. Для цього наші фахівці проходять спеціалізації за напрямками «судинна хірургія», «дитяча хірургія», «проктологія», «УЗ-діагностика», «нефрологія».
Для забезпечення повноцінного функціонування нашого закладу запрошуємо на роботу лікаря-педіатра, дитячого інфекціоніста, лікаря з медицини невідкладних станів, лікаря-ортопеда-травматолога. Плануємо забезпечити молодих спеціалістів службовим житлом.
— Зроблено і робиться дуже багато, навіть у час воєнного стану. Хто ж допомагає колективу лікарні?
— Сьогодні хочемо подякувати усім, хто нас постійно підтримує, допомагає динамічно розвиватися та поліпшувати якість медичної допомоги. Насамперед — міському голові Віталію Бузилю, його заступникам Галині Безкоровайній та Віталію Янушевському, депутатам Шепетівської міської ради, директору Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОВА Олександру Завроцькому, які оперативно відгукуються на наші потреби й допомагають у розв’язанні проблем.
Завжди знаходимо підтримку у депутатки Хмельницької обласної ради Світлани Павлишиної та команди «ЕПІЦЕНТР АГРО», які допомогли нам протягом року провести ремонти приміщень травматологічного, неврологічного відділень та діагностично-консультативної поліклініки.
Велика вдячність благодійним фондам, керівникам підприємств, підприємцям та усім небайдужим мешканцям громади. Спільними зусиллями забезпечуємо нашим пацієнтам надання сучасної медичної допомоги.
Усім зичу здоров’я, сили, віри у власні знання і вміння, нових звершень, миру та перемоги!. І, насамперед, завдячуємо нашим мужнім захисникам, нашим ЗСУ, які дають нам можливість працювати, лікувати, зустрічати кожен новий день.
— Дякуємо Вам за розповідь.
С.ПИЛИПЕНКО.
На знімках: медики неврологічного і травматологічного відділень.