Попри війну, протягом останніх років у Шепетівській багатопрофільній лікарні відбулося чимало позитивних змін, зросла якість надання медичних послуг, закуплено сучасне обладнання, запроваджуються прогресивні методи лікування, розробляються нові напрямки медичної допомоги. Цьогоріч з Національного службою здоров’я України укладено угоди щодо надання 20 пакетів медичних послуг населенню.
У закладі завершено реконструкцію травматологічного відділення, проведено поточні ремонти. Це вдалося зробити за підтримки міської влади, спонсорів, а також завдяки злагодженій роботі адміністрації та колективу закладу. Про будні, здобутки Шепетівської багатопрофільної лікарні — у розмові з головною лікаркою Валентиною Савчук.
— Два крайніх роки, в умовах війни, були вкрай напруженими і випробувальними для колективу нашої багатопрофільної лікарні, яка увійшла до числа кластерних закладів охорони здоров’я області. Тому маємо повсякчас розвиватися, запроваджувати новітні методи лікування хворих на більш вищому рівні.
Протягом попереднього, 2023 року, вдалося багато зробити. Нині наші лікарі виконують такі операції, які раніше були доступні лише у Києві, Львові, Хмельницькому. А все тому, що вони постійно вчаться, переймають передовий досвід колег.
До того ж, цьому сприяє новітнє обладнання. Так, в операційні хірургічного, урологічного, акушерсько-гінекологічного відділень придбано лапароскопічні стійки, у травматологічне відділення — артроскопічну стійку. Це дало можливість провести попереднього року понад 560 малоінвазивних втручань.
Придбано УЗД-систему та відкрито кабінет ультразвукової діагностики у терапевтичному корпусі для обслуговування акушерсько-гінекологічної та терапевтичної служби, що значно розвантажило роботу кабінету УЗД відділення невідкладної медичної допомоги. За попередній рік наші фахівці провели тут 17815 УЗД-досліджень.
Активно працює неврологічне відділення № 1 з інсультним блоком, яке очолює Олена Корицька. Тут надали допомогу 698 пацієнтам з гострим порушенням мозкового кровообігу та провели 82 тромболізиси. Згідно з «маршрутом пацієнта» у неврологічному відділенні № 1 лікуються хворі з інсультами із Шепетівщини, Полонщини, Ізяславщини, Білогірщини. Також для потреб відділення придбано електроенцефалограф, що є сучасним методом діагностики неврологічної патології.
У кардіологічному відділенні медперсонал на чолі з Іриною Савчук пролікував 1395 пацієнтів та провів 181 холтерівське моніторування. Для поліпшення умов перебування хворих тут проводяться ремонтні роботи, зокрема із приведенням санвузлів до вимог безбар’єрного доступу.
У терапевтичному відділенні проліковано 2203 пацієнти. З 1 грудня 2023 року тут відбулися кадрові зміни — відділення очолила лікар-терапевт вищої категорії Олена Ляшкова.
Великі обсяги роботи проводять фахівці відділення анестезіології та інтенсивної терапії, яким завідує Валерій Сивоконюк. Тут запроваджуються сучасні методи знечулення. За сприяння благодійних організацій та власних можливостей закладу поступово оновлюється матеріально-технічна база відділення, закуплено наркозну станцію, функціонують апарати штучної вентиляції легень, монітори пацієнта тощо. Загалом протягом 2023 року проведено 2040 знечулень.
Амбулаторна допомога жителям нашого регіону надається у консультативно-діагностичній поліклініці, яку очолює Олександр Наумець. Протягом року було зареєстровано 192497 відвідувань пацієнтів. На першому поверсі поліклініки створено кол-центр, який упростив процес запису на консультацію до вузьких спеціалістів.
У консультативно-діагностичній поліклініці працюють 45 лікарів, проводиться прийом за 33 спеціальностями. Протягом року розширилось коло амбулаторних послуг вузькими спеціалістами.
У багатьох кабінетах поліклініки проведено капітальні та поточні ремонти, оновлено обладнання. В офтальмологічний кабінет за активної допомоги міської влади придбано автоматичний кераторефрактометр.
У хірургічному кабінеті завдяки придбанню лазера хірургічного діодного «Lika-Surgeon+» відкрились нові можливості у лікуванні передпухлинних станів шкіри.
Протягом року колектив клініко-діагностичної лабораторії провів 1400000 різних лабораторних обстежень. Для поліпшення їхньої якості та швидкості обробки показників у лабораторію закуплено автоматичні біохімічний та гематологічний аналізатори, у бактеріологічний відділ — аналітичну систему для проведення кількісних експрес-тестів методом імунофлуоресцентного аналізу.
У структурі закладу активно працюють діагностичні служби, зокрема рентгенкабінети. За допомогою 11 рентгенапаратів провели 28378 обстежень пацієнтів. Працюють 5 кабінетів ультразвукової діагностики, а також сучасний кабінет мамографії, кабінет електрокардіографії.
Нині у лікарні наші фахівці працюють над вивченням і впровадженням нового напрямку у медицині — трансплантології. Створено групу фахівців на чолі з медичним директором Світланою Костюк. До неї входять трансплант-координатори Роман Романюк, Оксана Левчук.
Маємо уже перший досвід, коли медико-консультативна комісія діагностувала у 52-річної пацієнтки смерть головного мозку. Її рідні дозволили посмертне донорство. Дві бригади лікарів з Києва та Львова оперативно приїхали у Шепетівку і вилучили органи для пересадки у своїх клініках. Це дало можливість врятувати життя чотирьох пацієнтів.
Серце вилучили і воно «поїхало» в Інститут серця у Київ, де трансплантацію провів директор Інституту, лікар-кардіохірург Борис Тодуров спільно з командою лікарів. Серце забилося у грудях молодого чоловіка. А львівська бригада лікарів забрала печінку і дві нирки. Ці органи пересадили також молодим людям.
— Валентино Миколаївно, а чи завершена реорганізація вузлової лікарні ст. Шепетівка та які зміни відбулися у структурі багатопрофільної лікарні?
— Так, реорганізацію «Вузлової БЛ ст. Шепетівка» завершено шляхом приєднання до КНП «Шепетівська БЛ» та створено 4 стаціонарних відділення у приміщенні колишньої лікарні. Зокрема, неврологічне відділення № 2 для лікування планових хворих, терапевтичне № 2, хірургічне спеціалізоване відділення (офтальмологічне, отоларингологічне), відділення паліативної та хоспісної допомоги.
Таким чином, кількість ліжок у закладі зросла до 362. А загалом на базі нашої багатопрофільної лікарні розгорнуто 18 стаціонарних відділень, у яких проліковано 15862 особи.
Звичайно, протягом попереднього року, та й уже цьогоріч, зроблено чимало. Цього вдалося досягти завдяки підтримці міського голови Віталія Бузиля, заступника міського голови Галини Безкоровайної та депутатів міської ради. З міського бюджету протягом року було виділено понад 53 млн. гривень для потреб закладу (оплата комунальних послуг, капітальний ремонт відділень, харчування хворих, придбання обладнання, придбання лікарських засобів).
Повсякчас ми відчуваємо підтримку наших спонсорів і меценатів. Отримали благодійної допомоги на 21 млн. гривень. Це, зокрема, лікарські засоби, сучасне обладнання, дезінфікуючі засоби, м’який інвентар.
Дуже важливим для нас є оновлення автомобільного транспорту. У цьому посприяли народний депутат України Олександр Герега та депутатка Хмельницької обласної ради Світлана Павлишина. А на початку 2024 року від Центру громадського здоров’я МОЗ України отримали новий автомобіль «Hyundai–Staria» виробництва Кореї для транспортування лежачих хворих. Це значно поліпшило якість транспортування та надання медичної допомоги хворим при скеруванні їх до інших закладів.
— Дякуємо Вам за розмову.
С.ГРИГОРЕНКО.