Сьогодні мова піде про відділення анестезіології та інтенсивної терапії Шепетівської ЦРЛ, яке, зазвичай, називають реанімацією. Його очолює Валерій Вікторович Сивоконюк. У розмові з нами він повідав про специфіку роботи відділення, яким завідує уже 20 років.

— Досить часто ми нехтуємо власним здоров’ям, ігноруємо ті чи інші сигнали нашого організму, зволікаємо «до останнього», аби тільки відтермінувати візит до лікаря, — говорить Валерій Вікторович. — Завжди знаходимо причину: то немає часу, то роботи повно, то виникають обставини, що «важливіші» за здоров’я… У більшості своїй саме такий контингент людей і потрапляє до нашого відділення. Звісно ж, не враховуючи надзвичайні ситуації.
Близько 700-800 хворих щороку проходять курс інтенсивного лікування у нашому відділенні. Використовуючи найсучасніші технології, що доступні на нашому рівні, ми, як кажуть, повертаємо їх до життя. Ми і наші пацієнти ніби між двома світами — реальним і потойбічним.
За 40 років лікарського стажу надивився усякого. Буває неочікуване: люди, що за усіма ознаками мали б жити (і за віком, і за медичними показниками), раптово помирали, а ті, які були за крок до смерті, — одужували.
Приходили до нашого відділення священнослужителі різних конфесій та віросповідань. Усім ставив запитання: «Чи є гріхом те, що ми витягуємо людей з «потойбіччя»?». У відповідь лунало майже одне: «Ні. Адже ви виконуєте волю Божу».
І цю волю виконують наші професійні фахівці. Я пишаюся своїм колективом, який налічує 14 лікарів (п’ятеро з яких мають вищу категорію) та 24 медики середнього і молодшого персоналу. Особливо хочу відзначити старшу медичну сестру, медичну сестру-анестезиста вищої категорії Марію Сачук.
У ці святкові дні хочу побажати усім колегам, працівникам відділення, шепетівчанам, насамперед, міцного здоров’я, щастя, родинного благополуччя, добробуту і миру! Щоб ми завжди зустрічалися лише за святковим столом, у колі рідних, друзів, за приємних обставин, а до нашого відділення щоб ніхто не потрапляв!
Отож, будьмо здорові! Бережіть себе і своїх близьких!
Володимир КОРОЛЬКОВ.