Вони не технічні працівники, а восьмикласники ЗОШ № 6, які уже кілька років відвідують гурток «Юні винахідники», що створений при міському Центрі науково-технічної творчості учнівської молоді, а діє на базі шостої школи.
Василь Островський записався у гурток ще п’ятикласником. Йому подобається радіоелектроніка і він багато чому навчився у гуртку. Зокрема, паяти, складати різноманітні вироби з радіотехнічних деталей.
Наразі школяр мудрує над удосконаленням металошукача. Хоче, щоб, на відміну від аналогічних пристроїв, у ньому було відсутнє ручне налаштування і щоб він міг визначати тип знайденого металу.
А ще підліток працює над системою автозволоження рослин. Знову ж таки, хоче внести зміни в існуючу стандартну схему, аби прилад споживав менше електроенергії, був потужнішим.
Владислав Швець також захопився радіоконструюванням, коли навчався у п’ятому класі. З Василем вони однокласники і друзі. Отож разом вигадують щось таке, щоб було оригінальним і корисним для людей.
Два роки тому Владислав сконструював прилад для орієнтування для незрячих і став переможцем серед гуртківців міста та області у своїй номінації. Придумав він й індикатор для визначення вологості будівельних матеріалів, а недавно завершив роботу над електронним вимірювачем вологості грунту.
Технічна творчість хлопців знаходить визнання. Вони неодноразово виборювали перемоги в обласних конкурсах. Кращі вироби юних винахідників зберігаються в обласному Центрі технічної творчості, ними цікавляться виробничники, бізнесмени, науковці.
Очолює гурток школярів-винахідників Дмитро Анатолійович Малько. Військовослужбовець-пенсіонер, окрім викладання предмету «Захист Вітчизни», трудового навчання має багато ідей і надихає дітей на плідну технічну творчість. В останньому міському конкурсі гуртківців його вихованці вибороли п’ять призових місць, а в обласному — три перших та одне третє. А Шепетівський ЦНТТУМ став кращим в області серед аналогічних закладів позашкільної освіти.
Головне, що роблять спеціалісти такого профілю, — навчають дітей думати і творити своїми руками. І школярі Василь та Владислав — підтвердження цього.