ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Вберегти хліб від вогню

Вберегти хліб від вогню

23 переглядів

Рятувальники закликають громадян дотримуватися
правил безпеки під час зернозбиральної кампанії

На теренах нашого краю триває зернозбиральна кампанія. Для аграріїв це відповідальний період, як, водночас, і для рятувальників. Адже саме зараз, коли надворі затяжна спека і зернові дуже вразливі до можливих загорянь, під загрозою опиняється безпека врожаю — елементарне порушення правил пожежної безпеки здатне спричинити безповоротне знищення хлібних масивів.
Тож 30 липня фахівці ГУ ДСНС України у Хмельницькій області провели зустріч з головою Шепетівської райдержадміністрації Юрієм Басюком. У ході зустрічі обговорили основні заходи, які проводять рятувальники під час жнивової кампанії.
Аби не допустити виникнення пожеж під час збирання, переробки, зберігання врожаю, фахівці Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області та Шепетівського районного сектора разом із представниками райдержадміністрації здійснили профілактичні рейди місцями жнивових робіт на території Шепетівського району. Метою заходу була перевірка дотримання вимог та правил пожежної безпеки під час збирання врожаю.
Надзвичайники нагадали хліборобам і власникам зернових масивів вимоги правил пожежної безпеки при роботі сільськогосподарської техніки під час збирання врожаю, про забезпечення її первинними засобами пожежогасіння, обладнання автомобілів іскрогасниками, чергування на зерновому масиві пристосованої для пожежогасіння техніки під час роботи комбайнів у полі. Адже у період жнив потрібно пильно стежити за дотриманням усіх правил протипожежної безпеки.
Тому жниварі повинні про­ходи­ти протипожежний інст­руктаж. Хлібні поля у місцях прилягання їх до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів і залізниць мають бути обкошені та оборані смугою не менше ніж 4 метри завширшки. Також забороняється спалювання стерні та післяжнивних залишків.
А техніка, задіяна під час збирання врожаю, має бути справною та укомплектованою сертифікованими вогнегасниками, заземлювальними металевими ланцюгами. Крім того безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі.
Відповідальність, виконання та знання правил пожежної безпеки кожним громадянином під час жнивової кампанії допоможе вберегти хліб від вогню.
Пам’ятайте: якщо ви побачили загоряння на полях, не зволікайте — одразу телефонуйте до служби порятунку за номером «101».
Шепетівський районний сектор ГУ ДСНС України у Хмельницькій області.

Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести