Ось і добігає кінця 2024 рік — важкий, випробувальний для кожного українця. Живемо і працюємо в умовах воєнного стану. За традицією, цієї пори у колективах підбивають підсумки роботи, визначають нові напрямки діяльності, подальшого розвитку. Сьогодні про це розмовляємо з головою Шепетівської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста України Галиною ВЕСЕЛКОВОЮ.
— Якщо загалом підсумувати зроблене у 2024 році, то нашій організації вдалося освоїти 17 напрямків діяльності. Це копітка робота у режимі «24/7», — зауважує Галина Петрівна. — Товариство Червоного Хреста у пересічних громадян асоціюється, здебільшого, з наданням гуманітарної допомоги. Але це лише частинка того, що робимо. Тим більше, що обсяг допомоги від наших партнерів з-за кордону протягом третього року війни суттєво зменшився. Тому наша організація самотужки шукає шляхи надання допомоги нужденним, внутрішньо переміщеним особам (ВПО), одиноким людям поважного віку. Тому і запровадили проєкти «Банк одягу», «Центр гігієни», «Соціальна перукарня», працює кабінет відновлення і релаксу та інші.
Якщо перевести у цифри, то видали майже 17 тисяч одиниць одягу для наших бенефеціарів. У рамках реалізації проєкту допомоги тваринам ВПО також підтримали 207 власників котиків і собачок.
У «Центрі гігієни» надали 550 послуг для 332 отримувачів. Але для того, щоб він функціонував, збираємо кошти для закупівлі пральних засобів — порошку, капсул. Для цього періодично організовуємо благодійні ярмарки. Недавно, 7 грудня, такий відбувся на «суботньому ринку» у Шепетівці, вдалося зібрати 3480 гривень. Соціальна пральня для людей у складних життєвих обставинах стає не просто місцем допомоги, а справжньою підтримкою. Ми дякуємо усім, хто долучається до благородної справи.
У нас налагоджено прокат реабілітаційного обладнання для хворих. Цьогоріч отримали 29 одиниць сучасного обладнання від партнерів, уклали 117 договорів з особами, які потребують допомоги на шляху реабілітації.
У час війни, коли чи не щоночі, а то і вдень лунають сигнали повітряної тривоги, чуємо вибухи, страждає людська психіка. Тому дуже важливо дбати про ментальне здоров’я громадян. Відтак, надаємо першу психологічну допомогу та базову психо-соціальну підтримку. Протягом року провели 320 різноманітних заходів з цієї тематики для 2736 осіб.
Щодо надання першої психологічної допомоги, то для цього організували 18 тренінгів, у яких взяли участь 270 осіб. Серед них — освітяни, співробітники поліції та ДСНС. У підготовці та проведенні цих заходів активну участь беруть наші координатори та тренери.
Цьогоріч освоїли новий напрямок — «Активне довголіття» для категорії громадян віком 60+. Тут проводять заняття зі скандинавської ходьби, оздоровчі фізичні вправи. А ще влаштовують майстер-класи з виготовлення ляльок-мотанок, глинотерапії тощо.
Окремо потрібно сказати за наш проєкт, який діє у нашій організації уже третій рік, — «Догляд вдома». Соціальні помічниці Червоного Хреста здійснюють дбайливий догляд людей з інвалідністю 1-ї та 2-ї груп, самотніх людей похилого віку і так званих умовно одиноких, які хоча і мають рідних та близьких людей, але вони перебувають за межами міста, області або за кордоном. Ці особи не належать до відповідної категорії громадян, якими опікуються органи соціального захисту.
Загалом 11 соціальних працівників працюють з 89 підопічними. Це мешканці Шепетівки та сіл району. А послуг надано 72543. Це допомога у приготуванні їжі, закупівлі продуктів, прибиранні житла, наданні гігієнічних послуг тощо.
При нашій міськрайонній організації працюють дві медико-психологічні бригади, які облуговують громади Шепетівського району. Вони надають широкий спектр медичної допомоги мешканцям краю. Медики проводять огляди, роблять кардіограми, швидкі тести на гепатити, ковід, вимірюють рівень цукру в крові, за потреби видають ліки. Протягом року здійснили 148 виїздів, оглянуто понад 7900 громадян.
Попри труднощі, у 2024 році мобілізували ресурсів із залученням майже 575 тисяч гривень.
Хочу подякувати нашим донорам з Німеччини, Польщі, міста Чорткова Тернопільської області та усім небайдужим мешканцям Шепетівщини, які долучаються до надання допомоги тим, хто потребує підтримки. Нам вдалося згуртувати 86 волонтерів, добровільних помічників.
Наша організація працює як своєрідний волонтерський хаб, акумулює усі напрацювання для захисту і допомоги нужденним. Усім, чим можемо, разом наближаємо Перемогу над російськими загарбниками.
Спілкувалася
Світлана МОРОЗ.