Хрещення Господнє православні церкви Румунії, Болгарії, Греції святкують шостого січня. А копти – прибічники православ’я у Єгипті й Ефіопії – наступного дня.

Румунські православні вранці 6 січня одягаються у національні костюми і несуть святити воду в монастирі. Окрім глечика чи бідончика з водою (він обв’язаний спеціальною стрічкою), кожен тримає й гілочку сушеного базиліку.

У дворі монастиря, біля хреста, віряни ставлять свої глечики і стоять осторонь, очікуючи на освячення води.

Для православних болгар 6 січня – так зване Свято Водиці.

Рано-вранці господар будинку чи найстарша жінка, яка там живе, миє у найближчій водоймі домашню ікону.

Чоловіки після служби Божої рушають хресним ходом до найближчої водойми і пірнають у крижану воду. Священик освячує воду, кидаючи в неї дерев’яний хрест. Люди його ловлять «на ходу», бо це вважається особливим благословенням.

Болгари вважають хорошою прикметою, коли хрест, який кине священик в ополонку, там замерзне.

До речі, у Єгипті та Ефіопії християни-копти святкують Богоявлення 7 січня. Під час обряду хрещення вірних цієї церкви на зап’ястку правиці кожного роблять татуювання у вигляді хреста, що символізує готовність прийняти мучеництво за віру.

А Вірменська апостольська православна церква, одна з давньосхідних церков, за давньою традицією святкує 6 січня і Хрещення Господнє, і Різдво Христове одночасно.

За матеріалами інших видань.