У СЗОШ № 2 виховують різносторонніх особистостей

Невдовзі у навчальних закладах міста пролунає останній дзвінок. Передсвяткова метушня, приємні хвилювання і літній відпочинок чекають на школярів. А от для одинадцятикласників стартує справжня перевірка на знання та витривалість. Попереду у них зовнішнє незалежне оцінювання, результати якого вкажуть курс на майбутнє кожному випускникові.

Днями ми завітали до Шепетівської спеціалізованої загальноосвітньої школи № 2 на відверту розмову з випускниками, дізналися про їхні плани та поцікавилися, чи визначилися вони з майбутньою професією або навчальним закладом, у якому здобуватимуть вищу освіту.

В одинадцятому класі СЗОШ № 2 навчаються 35 учнів, які от-от вилетять зі шкільного гнізда, з-під батьківського крила у доросле самостійне життя. Їхній класний керівник – вчителька української мови та літератури Ірина Василівна Кучерук — розповідає, що у класі є дві медалістки – Анастасія Семенюк та Вікторія Лагута.

Клас хороший, дружний, практично усі одинадцятикласники визначилися з майбутнім фахом, більша половина учнів спробували свої сили у пробному ЗНО, а тому, без перебільшення, усі вони цілеспрямовано, як кажуть, крокують у правильному напрямку.

— Поза сумнівом, у випускному класі учні мають додаткове навантаження, — розповідає одинадцятикласниця Анастасія Гнатюк. — Адже попри обов’язкові домашні завдання, ми багато займаємося самостійно. Мова йде про підготовку до зовнішнього незалежного оцінювання. До прикладу, крім обов’язкових навчальних предметів я хочу скласти ЗНО з англійської мови, для цього весь свій вільний час витрачаю на самоосвіту.

А от однокласник Анастасії Роман Федчук, крім самопідготовки до здачі тестувань, ще й відвідує репетитора з математики. Говорить, що додаткові заняття аж ніяк не завадять, а навпаки, підсилять його рівень знань. Роман, до слова, планує вступати до Львівського державного університету внутрішніх справ на юридичний факультет.

Одинадцятикласник Віталій Меленчук обрав для себе фах військового пілота. З майбутньою професією визначився ще у 9-му класі. Мама — Валентина Миколаївна — підтримує сина у його виборі. Разом з нею вони ще торік їздили до Харківського національного університету Повітряних Сил, де готують таких фахівців. Віталію дуже сподобався навчальний заклад, вдалося поспілкуватися з викладачами і студентами Інституту цивільної авіації, тож майбутній абітурієнт дуже хоче, аби його мрія здійснилася.

Пов’язати своє майбутнє з гуманітарним профілем хоче медалістка Анастасія Семенюк. І це не дивно, бо її мама – Ольга Миколаївна – працює бібліотекарем у міській дитячій бібліотеці. Юнка ж більше схильна до перекладацької діяльності. І з навчальним закладом визначилася — планує подавати документи до Київського державного університету ім. Б.Грінченка. Анастасія із захоплення розповідає, що саме у цьому ВНЗ українську мову викладає відомий педагог, лінгвіст, літературознавець Олександр Авраменко.

А Олександр Крисько давно визначився з майбутнім фахом — хоче стати архітектором. З дитинства Олександр гарно малює. Цей дар отримав у спадок від дідуся. Майже два роки тому закінчив навчання у міській дитячій художній школі. Та оскільки уроків креслення у навчальному закладі тепер немає, він ходить на заняття до репетитора.

Олександр планує навчатися у Київському університеті будівництва та архітектури. А при вступі до цього ВНЗ треба не тільки засвідчити хороші результати ЗНО з української мови і літератури та математики, а й виконати завдання творчого конкурсу.

Інженером-будівельником у майбутньому хоче стати його однокласник Тарас Савчук. У своєму виборі юнак дослухався до порад батька – Андрія Романовича, який працює головним інженером Шепетівського водоканалу. Щоправда, випускник поки не визначився з майбутнім ВНЗ.

Лікар-дерматолог – таку професію хоче освоїти майбутня випускниця Катерина Кудрик. Лише однозначно не визначилася з вищими навчальними закладами: чи Вінницький національний медичний університет ім. Пирогова, чи Тернопільський національний медичний університет. А вже невдовзі дівчині доведеться здавати тестування, серед яких — важливе ЗНО з біології. Катерина прагне започаткувати родинну династію медиків. Сподіваємося, що їй це обов’язково вдасться.

Планує навчатися за кордоном Дарія Дзюба. Її старший брат Роман уже другий рік здобуває освіту у Варшаві. У майбутньому буде логістом. А от Дарії до вподоби туризм та готельне господарство. Тому вже зараз юнка вивчає польську мову, аби згодом вирушити до Польщі.

Про здобуття освіти за кордоном задумується і Юрій Тимощук. Загалом йому до вподоби професії політолога, соціолога, юриста. Та, зваживши усі «за» і «проти», вирішив опановувати юридичну спеціальність — так, як і його старший брат Андрій. Мріє заробити грошей і вже в Україні започаткувати власну справу, бо, як би там не було, він є патріотом і хоче будувати своє майбутнє на рідній землі.