Недавно делегація працівників Держлісагентства повернулася з м. Анталії (Туречинна), яке відвідувала з навчальним візитом. Метою поїздки стало вивчення досвіду запобігання лісовим пожежам та боротьба з ними.

Навчання проходило з 24 по 28 червня. До складу представників від Хмельницького обласного УЛМГ увійшов головний лісничий ДП «Шепетівський лісгосп» Олександр Заблоцький.

Навчання проходили на базі Міжнародного лісогосподарського навчального центру, метою якого є проведення тренінгів для персоналу з питань гасіння лісових пожеж та запровадження новітніх технологій у сфері протипожежного захисту лісів на національному та міжнародному рівнях. Даний центр постійно приймає слухачів з 16 країн світу. Адже з питаннями профілактики та ефективного пожежогасіння мають справу працівники лісового господарства у кожній країні.

— Нам важливо отримати передовий світовий досвід боротьби з вогняною стихією у лісовому господарстві. Й нині особливо актуальним є досвід турецьких колег з питання охорони лісів від пожеж. Адже у зв’язку з глобальними змінами клімату пожежна небезпека у лісах зростає, що може створювати нові виклики, готовими до яких потрібно бути вже сьогодні. Тому важливо зараз навчати фахівців, аби зберегти зелене багатство краю, — говорить директор ДП «Шепетівське лісове господарство» Володимир Сасюк. — Варто зазначити, що майже всі лісові масиви Туреччини перебувають у державній формі власності і, відповідно, фінансуються з бюджету країни. Міністерство лісового господарства Туреччини має три основні стратегії боротьби з лісовими пожежами, такі як запобігання, гасіння та реабілітація. На озброєнні лісівників – сучасні техніка та обладнання, для гасіння пожеж використовують також авіацію. Тож, обмін досвідом у цьому напрямку завжди є важливим, оскільки ми прагнемо мінімізувати лісові пожежі та максимально зберегти ліс від їхніх жахливих наслідків.

Відтак представникам лісового господарства України було корисно послухати та перейняти досвід закордонних колег для удосконалення та запровадження у свою систему охорони лісу від пожеж нових, а головне – дієвих методів захисту.

Тож учасники тренінгу вивчали досвід боротьби з лісовими пожежами у Туреччині. Було проведено моделювання лісових пожеж, відпрацьовано спільні тактичні та стратегічні дії з ліквідації лісових пожеж.

Делегати мали змогу не лише побачити, як працюють турецькі колеги, їхнє обладнання, механізми, а й спробувати свої сили у гасінні лісової пожежі у класі-симуляторі в умовах реального часу.