ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ «Вузлове» питання: реорганізувати – не ліквідувати

«Вузлове» питання: реорганізувати – не ліквідувати

13 переглядів

Минулої п’ятниці, 11 травня, відбулась чергова, тридцята своїм числом, сесія районної ради. Вів її голова районної ради Петро Дзяворук. У роботі депутатського зібрання взяв участь голова районної державної адміністрації Роман Підопригора. Також на пленарне засідання були запрошені депутати обласної ради, керівники управлінь, відділів, служб виконавчої гілки влади, голови сіл та ОТГ, керівники підприємств, організацій, установ, комунальних закладів, правоохоронних органів, представники ЗМІ тощо.

Голова районної ради Петро Дзяворук ознайомив присутніх з питаннями порядку денного, роботою постійних комісій та президії районної ради, яка передувала сесії. Було затверджено й регламент роботи.

Першим розглянуто питання «Про реорганізацію «Вузлової лікарні станції Шепетівка» шляхом приєднання до Шепетівської центральної районної лікарні». Щодо цього проінформував голова районної державної адміністрації Роман Підопригора. Власне, сучасна історія вузлової лікарні стала болючою проблемою сьогодення краю. Але, як зауважив Роман Борисович, без її вирішення руху вперед не буде.

Новий відлік часу для закладу розпочався з моменту передачі його, згідно з рішенням уряду, на баланс районного бюджету. Однак, якщо для столиці утримання подібного закладу ніяких ускладнень не спричиняє, то району, який є дотаційним, віднаходити потрібну для фінансування суму не під силу. Тож не дивно, що з 2015 року, відколи вузлова лікарня стала власністю громади,  дефіцит коштів для медиків зріс із 6 до 33 мільйонів гривень та збільшується у зростаючій прогресії.

На перших порах громада району ще сяк так «тягнула» цю непосильну ношу. Проте за відсутності державної підтримки визріла необхідність негайного вирішення «вузлової» проблеми.

Роман Підопригора назвав оптимальним вихід із ситуації, коли, вдавшись до реорганізації закладу, буде збережено його медичні кадри, кращі напрацювання і професійний досвід, а його база лише сприятиме розбудові Шепетівського госпітального округу. Тобто, йдеться не про ліквідацію, чутками щодо якої нерідко спекулюють, а про зміни, які дадуть можливість зекономити кошти й подолати їхній дефіцит, через який медики місяцями не отримують зарплату.

Позицію і підтримку постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення щодо такого шляху вирішення даного питання озвучив її голова Андрій Нечипорук. Як підкреслив промовець, на даний час є великою заслугою і районної ради, і громади району, що даний заклад досі вдалося зберегти. Також, за його словами, у районі відчувається гостра нестача кваліфікованих медиків, тож ніяких проблем із працевлаштуванням у цій галузі не повинно бути.

Про непросте сьогодення вузлової лікарні станції Шепетівка й шляхи подолання посталих проблем розповів головний лікар закладу Валерій Хрищатий. Він закликав присутніх зберегти медичний заклад і кращі напрацювання колективу для потреб району.

Начальник управління фінансів Шепетівської РДА Лариса Сорока у своєму виступі з даного питання проаналізувала стан справ з виплатами зарплат медикам, перспективами фінансування галузі охорони здоров’я в умовах зменшення державної медичної субвенції. По суті, зволікання з вирішенням даного питання й надалі спричинить скочування району у боргову яму. Воно обумовлене часом.

Головний лікар Шепетівської ЦРЛ Валентина Савчук у своєму виступі наголосила, що Шепетівський район на даний час — єдиний в області, який утримує стільки лікарень і в якому є заборгованість із заробітної плати. А це  гальмує розвиток медицини краю. Адже кошти, які йдуть на «проїдання», можна було б використати на розвиток госпітального округу, придбання вкрай необхідного обладнання, створення умов для надання якісних медичних послуг тощо. Знову ж таки, злиття двох медичних закладів – центрального і вузлового, лише зміцнить ядро госпітального округу.

Начальник юридичного відділу виконавчого апарату районної ради Максим Костанецький ознайомив присутніх із юридичним підґрунтям рішення, яке районна рада повинна ухвалити.

Проблему вузлової лікарні, яка перетворилась у наріжну для району, висвітлив і обґрунтував шлях її вирішення голова ради Петро Дзяворук. Як він акцентував, на даний час район із своїми борговими реаліями й бюджетною «мілиною» залишився наодинці. Тож єдиним прийнятним виходом із кризової ситуації є оптимальне рішення, яке не руйнує, а дає перспективу розвитку.

Відтак голова ради Петро Дзяворук довів до відома депутатів проект рішення з питання «Про реорганізацію «Вузлової лікарні станції Шепетівка» шляхом приєднання до Шепетівської центральної районної лікарні». Й поіменним голосуванням депутати його підтримали одностайно.

Потім депутати розглянули наступні питання: звіт про виконання районного бюджету за перший квартал 2018 рік, про Угоду між Шепетівською районною та Хмельницькою обласною радами, про Угоди між Шепетівською районною та Шепетівською міською радами, про Угоду між Шепетівською районною та Полонською міською радами, про Угоди між Шепетівською районною та Судилківською, Ленковецькою, Плесенською, Корчицькою, Пліщинською сільськими радами, про внесення змін до районного бюджету на 2018 рік, щодо яких інформувала начальник управління фінансів райдержадміністрації Лариса Сорока.

Також на розгляд сесії було представлено звіт завідувача КП «Міжлікарняна аптека № 178» Ірини Корчевської про підсумки роботи аптек за 2017 рік.

Було розглянуто питання «Про реорганізацію комунального закладу «Шепетівський Центр первинної медико-санітарної допомоги» шляхом перетворення у комунальне підприємство «Комунальне некомерційне підприємство «Шепетівський Центр первинної медико-санітарної допомоги», щодо якого присутніх інформував головний лікар КЗ «Шепетівський Центр первинної медико-санітарної допомоги», депутат районної ради Андрій Нечипорук.

Головний лікар Шепетівської ЦРЛ Валентина Савчук представила на розгляд депутатів проект рішення «Про затвердження районної програми розвитку Шепетівської центральної районної лікарні на період 2018–2020 років».

Депутати заслухали й звіт директора Шепетівського районного спеціалізованого лісокомунального підприємства Петра Трофімчука про підсумки роботи підприємства за 2017 рік.

Також на розгляд сесії було внесено ряд інших питань щодо життєдіяльності територіальної громади, з яких ухвалені відповідні рішення самоврядного органу району.

Залиште Ваш коментар
Перевести