ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Яблуневий сад розквітнув у снігопад

Яблуневий сад розквітнув у снігопад

30 переглядів

Днями очевидець зафіксував з десяток молодих яблуньок на околиці Миколаєва, що уквітчані білими квітами. І все це у час, коли падає сніг.

Фахівці переконані: таке зимове цвітіння яблунь спровокував стрес. Рік був посушливим, а восени полили рясні дощі. Тож чимало рослин стало поводитися аномально. У листопаді плодоносила малина, квітнув бузок. А ось тепер настала черга яблунь.


До речі, подібне аномальне явище спостерігалося у жовтні на березі Тилігульського лиману, що теж на Миколаївщині. Там рясно квітував бузок, хоча «нормальним» часом для цього вважається останній місяць весни.

Минулий місяць був «найспекотнішим» листопадом за всю історію спостережень у світі. Зокрема, аналіз температури поверхні землі та повітря показав, що останній місяць осені цьогоріч виявився на 0,77°C теплішим, ніж у середньому за 30 років (1981-2010 рр.). І навіть — на 0,13°C вище за попередні рекорди у 2016 і 2019 роках.

Нагадаємо, що у вересні-жовтні 2018 року цвітіння яблунь і вишень люди фіксували по всій Україні: на Київщині, Львівщині, у Дніпровській області. Тієї ж осені подекуди цвіли каштани. А у Запорізькій області спостерігалося цвітіння слив.

В. К.

За матеріалами «Koblevo.news», «НикВести», «ТСН».

Залиште Ваш коментар
Перевести