ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ «Яйцеїди» шоковані, господині у відчаї…

«Яйцеїди» шоковані, господині у відчаї…

58 переглядів

Своє дослідження цього негативного процесу, яке суттєво відіб’ється на доб­робуті простих українських сімей, журналісти редакції розпочали з відвідин торговельних закладів.
Непогано викладено цей товар у супермаркеті «Щедрослав». Яйця продаються у спеціальних фірмових лотках, на яких вказані назва товару, виробник і ціна. Наприклад, яйця з назвою «Преміум» коштують тут 34 гривні 29 копійок. На гривню дешевші «Домашні», ще на гривню нижча ціна на яйця «Квочка» (виробник ТМ «Квочка»). А найменші за розміром яєчка можна придбати за 28 гривень без однієї копійки.
Усе доступно і зрозуміло. Втім, покупці не поспішають до каси з упаковками яєць. Дві жінки, вивчивши ціни, сказали, що шоковані цифрами на цінниках. Вони розвернулися і пішли, мабуть, шукати доступнішого товару.
Пан Анатолій Нерода зауважив, що наразі яйця всюди дорогі — і в супермаркетах, і на ринку. Пенсіонер не пригадує, щоб раніше були такі високі ціни на цей продукт харчування. Тож чоловік з чим прийшов, з тим і пішов додому, тобто без лотка яєць. На підвищення пенсії надії немає. Чув, що декому її підвищили на 3-10-12 гривень… Сміх та й годі.
Того ж дня поблизу ринку одна жінка пропонувала домашні курячі яйця по 40 гривень за десяток, маленькі за розміром. Умовляла мене придбати, бо, за її словами, на базарних прилавках їх продають уже по 45–50 гривень.
За такою ціною я не знайшла, можливо, пізно прийшла на ринок. У іншої продавчині яєць (не домашніх) вони коштували від 35 до 28 гривень, залежно від розміру. Поцікавилася у неї щодо цін. Жінка сказала, що такий товар завжди дорожчає перед зимовими святами. Тому на центральному ринку за домашні яйця правлять 50 гривень за десяток.
— Подешевшають вони аж після Водохреща. Коли потепліє, домашні кури почнуть нестися і селяни повезуть яйця на міський ринок, — запевнила реалізаторка.
Велику кількість яєць виставив для продажу пан Микола, який має торгове місце у молочному павільйоні центрального ринку. Ціни на його товар були майже такі ж, як і в попереднього реалізатора, – від 27 до 32 гривень. Отримує товар пан Микола від виробників з Кам’янець-Подільського, Ярмолинець.
— На Шепетівщині, на жаль, їх майже немає. Хоч і свята, як кажуть, на носі, але торгівля йде слабенько. Люди обурюються, бо яйця входять до складу багатьох святкових страв, а купити достатню кількість виходить дорого.
Пан Микола стверджує, що на ціну яєць вплинуло подорожчання кормів, зростання вартості електроенергії, адже птахоферми цілковито залежні від цього. Його оптимістичний прогноз – ціни на курячі яйця будуть знижуватися одразу після завершення Новорічно-Різдвяних свят.
Поблизу ринку, у супермаркеті «Стратон», візки із лотками яєць виставлені на видному місці – посеред торговельної зали. Аби зацікавити покупців, товарознавці закладу вирішили реалізувати яйця більшими упаковками, значно зменшивши при цьому ціну. Втім, покупців там також було небагато.
Ще в одному продовольчому магазині на вулиці Залізничній на вітрині вказані ціни на одне яйце кожної партії. Працівники прилавка ніби передбачають, що незабаром, при такому зростанні цін, споживачі купуватимуть цей продукт поштучно.
Ми вивчили думки експертів, птахівників. Вони пояснюють такий стрибок цін на яйця курячі подорожчанням кормів, пшениці, електроенергії, поганим врожаєм тощо. Та це споживачів не втішає, бо у середньому украї­нець з’їдає 20 яєць на місяць. Частка цього продукту у нашому харчуванні досить значна.
При купівлі яєць спеціалісти радять звертати увагу не лише на ціни, а й на маркування продукту. Відбірні яйця (вони ж і найдорожчі) мають позначку «В», якщо «О» – то це продукт вищої категорії, «1» – означає першу категорію, «2» – другу.
Також радять обирати яйця з чистою шкаралупою, цікавитись терміном їхнього зберігання. Адже після 25 днів зберігання цей товар вважається простроченим.
Безперечно, «яйцеїди» шоковані через ціни на улюблений продукт. У багатьох від цього зникне апетит і значно зменшиться кількість страв, котрі готують з додаванням яєчного білка і жовтка. Напрошується такий іронічний висновок: не стало тих курочок, що несли прості яєчка, а з’явилися ті (як у казці), що несуть тільки золоті.
Огляд підготувала
Галина МАЗУРКЕВИЧ.
На знімку: візки з лотками яєць у супермаркеті «Стратон».

Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести