ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Як отримати допомогу з часткового безробіття у період карантину

Як отримати допомогу з часткового безробіття у період карантину

21 переглядів

З метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-COV-2, Кабінет Міністрів України виділив кошти на фінансування допомоги з часткового безробіття на період карантину. Право на отримання цієї допомоги мають роботодавці з числа суб’єктів малого та середнього підприємництва (фізичні особи-підприємці та юридичні особи, визначені залежно від кількості працюючих та доходів за рік згідно з нормою ст. 55 Господарського кодексу України), які призупинили/скоротили діяльність через карантин, сплачували Єдиний внесок протягом останніх 6 місяців, що передують даті зупинення/скорочення діяльності.

Для отримання допомоги з часткового безробіття потрібно подати до Шепетівської міськрайонної філії Хмельницького обласного центру зайнятості: заяву довільної форми; копію наказу із зазначенням дати зупинення (скорочення) діяльності; відомості про працівників (крім пенсіонерів та сумісників); довідку, видану ДПС про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за останні шість місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності.
Пакет документів можна подавати одним із зручних способів, а саме: у скриньку, яка розміщена на вході до Центру зайнятості; поштовим відправленням; на e-mail Центру зайнятості у формі скан-копій; на електронну пош­тову скриньку shepi@kmocz.gov.ua
Право на допомогу з часткового безробіття мають лише застраховані особи, з якими роботодавець оформив трудові відносини.
Розмір допомоги з часткового безробіття встановлюється за кожну годину, на яку працівникові було скорочено тривалість робочого часу з розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу), і не може перевищувати розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом.
Важливо, щоб трудові відносини роботодавця з працівником не були припинені на момент звернення до Центру зайнятості. Тобто не має бути звільнень через простій або відпусток без збереження заробітної плати. Йдеться лише про призупинення або скорочення роботи через карантин, і це чітко прописується у наказі по підприємству.
У разі розірвання трудового договору за ініціативою роботодавця (згідно п. 1 ст. 36, ч. 3 ст. 38, ч. 1 ст. 40 КЗпП України, крім повної ліквідації або припинення діяльності роботодавця) протягом шести місяців (якщо допомога виплачувалася менше ніж 180 календарних днів – протягом періоду, що дорівнює періоду виплати допомоги) з дня закінчення виплати допомоги, кошти повертаються у повному обсязі до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Для отримання детальних консультацій звертатися за телефонами: 4-08-43, 4-08-44, 4-08-49.
Т.КАШТАН,
заступник директора Шепетівської
міськрайонної філії Хмельницького
обласного центру зайнятості.

Залиште Ваш коментар
Перевести