ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Як шепетівські Саші, Наташі та Валі до школи 1 вересня ходили (у 1950-х — 80-х)

Як шепетівські Саші, Наташі та Валі до школи 1 вересня ходили (у 1950-х — 80-х)

13 переглядів

Щороку першого вересня робочий день для майстрів кадру розпочинався рано-вранці. Найчастіше на шпальти «Шляхом Жовтня» мали шанси потрапити вихованці першої, другої, третьої, сьомої шкіл.

Першого вересня 1955 року «обличчям» нашого часопису стали Наталія Жовтяк і Тетяна Ніколаєва. Бо вони вирушили у перший клас середньої школи № 1:

Віра Ремез, десятикласниця середньої школи № 2, потрапила в об’єктив редакційного фотоапарата у перший день нового навчального 1967 року. Тут вона якраз виступає перед «першачками»:

А ось Олександр та Юрій Кособуцькі стали першокласниками 1 вересня 1973 року. Щоправда, тодішній фотограф не уточнив, до якої саме школи вони пішли:

1977-го фотокор «зловив» на святковій лінійці учнів 1 класу школи № 1:

«Третьокласників СШ № 3 за парти веде Валентина Матвійчук» — так підписаний першовересневий шкільний матеріал у газеті за 1983 рік:

Нехай Вас не дивує якість усіх цих знімків. Адже вони взяті з газетних підшивок. Фізичний стан не всіх із них задовільний. 

Цікаво, що державним святом Першовересень (під назвою «День знань») став лише у 1984 році.

Якою б не була епідеміологічна ситуація в країні, навчання у школах завжди стартувало зі святкової лінійки.

Навіть 1981 року, коли на Шепетівщині зафіксували 436 випадків епідпаротиту — висококонтагіозного інфекційного захворювання. Чи у 1995-му, коли було 480 випадків захворювання вірусним гепатитом А.

Підготував Володимир КОВАЛЬЧУК.

Світлини з газети «Шляхом Жовтня» різних років.

Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести