ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Як забезпечені три опорні лікарні нашої області, де лікують хворих на COVID-19?

Як забезпечені три опорні лікарні нашої області, де лікують хворих на COVID-19?

17 переглядів

Завдяки ресурсу YouControl можемо перевірити, наскільки Дунаєвецька ЦРЛ, Славутська ЦРЛ і Хмельницька міська інфекційна лікарня забезпечені необхідними засобами. Адже туди щодня вносяться офіційні дані, які збирає Кабмін. Наразі це єдине джерело відкритої інформації про забезпеченість лікарень.

За даними інтерактивної системи для аналізу та прогнозування медичного забезпечення у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби YouControl, за станом на п’ятницю, 12 червня, в згаданій лікарні у Дунаївцях нараховувалося 93 ліжка для госпіталізації хворих з COVID-19, у вказаному славутському медичному закладі — 183, а в хмельницькому — 150.

Із цього хворі на коронавірусну інфекцію перебували на госпіталізації лише у Хмельницькій міській інфекційній лікарні (79 чол.), де, зокрема, займали 31 «інфекційне» ліжко, а також 5 із 6 наявних ліжок «реанімаційних/інтенсивної терапії».

Судячи зі статистики, жоден із хворих на COVID-19 у жодній із трьох опорних лікарень області не підключений ні до апаратів ШВЛ високого класу, ні до апаратів ШВЛ середнього класу, ні до апаратів ШВЛ «дитячих».

При цьому кількість справних апаратів ШВЛ (високого, середнього класів, «дитячих», портативних) така: Дунаївці — 0, 3, 1, 1; Славута — 0, 2, 1, 1; Хмельницький — 2, 5, 7, 2.

За кількістю кисневих концентраторів лідирує лікарня у обласному центрі (7), далі йдуть Дунаївці (6) і Славута (5).

Щодо засобів індивідуального захисту, то критичної їхньої нестачі в цих трьох опорних лікарнях немає.

Наприклад, залишок респіраторів класу захисту не менше FFP2 на 12 червня становив: у Дунаївцях — 2.645, у Славуті — 5.014, у Хмельницькому — 6.880. Залишок одноразових костюмів біозахисту складає, відповідно, 1.470, 1.220 і 3.080 одиниць. Одноразових медичних (хірургічних) масок нараховується 15.991, 7.251 і 42.116.

Так само непогано три лікарні забезпечені багаторазовими захисними щитками та окулярами (Дунаївці: 275; Славута: 664; Хмельницький: 834).

Щодо халатів ізоляційних одноразових, то у Дунаєвецькій ЦРЛ на 12 червня їх було 12, в Славутській ЦРЛ — 965, а у Хмельницькій міській інфекційній лікарні — 1.389.

А от рівень забезпечення медичними багаторазовими масками не такий втішний. На 12 червня, йдеться у YouControl, у першій та третій із вказаних опорних лікарень їх просто не було, а в другій (м. Славута) нараховувалося 500.

Нестерильних нітрилових неталькованих рукавичок, а також одноразових щитків та окулярів у жодній із трьох опорних лікарень не було. Залишок ПЦР теж скрізь дорівнював нулю.

В. К.

Залиште Ваш коментар
Перевести