ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Якою буде погода у вересні та чому затримався «сезон грибів»?

Якою буде погода у вересні та чому затримався «сезон грибів»?

23 переглядів

Судячи з прогнозу Укргідрометеоцентру, погода у перший місяць осені очікується трохи теплішою, ніж зазвичай. Дощитиме, але без відхилень від норми. Через значні коливання нічних і денних температур у серпні «грибний сезон» трохи забарився.

Середньомісячна температура повітря очікується у межах від 14 до 19 градусів тепла за Цельсієм, що на 1-2 градуса вище середніх багаторічних значень.

Місячна кількість опадів ймовірна у «діапазоні» 35-72 мм, що в межах середніх багаторічних значень.

Абсолютний максимум температури повітря для вересня становить +30…+39 градусів. Абсолютний мінімум — 1-8 градусів морозу.

Заморозки у повітрі можливі в другій та третій декадах місяця, проте місцями у північних і центральних областях, — в першій декаді.

Цікаво, що протягом 1-25 серпня у Шепетівці дощило 1, 10, 19, 25 числа.

Мінімальна температура повітря за цей відрізок часу в серпні, а саме +8,5 градуса, була зафіксована о 6-ій ранку 13 числа.

Шепетівський серпневий «максимум», а саме +30,6 градуса, спостерігався 6 числа о 15-ій годині.

Серпень — традиційна пора, коли відкривається «великий сезон» збору грибів. Втім, останніми роками ця закономірність дає збій. Головна причина — в останній місяць літа не вистачає частих дощів (а не злив) при помірній, без різких перепадів температурі (+18-20°С).

За даними Шепетівського метеоцентру, в період із 1 до 25 серпня температур у такому помірному діапазоні, без нічних і денних перепадів, не спостерігалося. Найближчою до «нормативу» можна назвати хіба що температуру, яка протягом доби фіксувалася 24 серпня. Вона коливалася від +17,4 до +23,8 за Цельсієм.

В. К.

Залиште Ваш коментар
Перевести