Тридцять п’ятий навчальний рік у Шепетівському міському ЦЕНТУМі розпочався з приємних подарунків. Діяльність педагогів закладу високо оцінена на рівні області. За сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток позашкільної освіти та формування екологічної компетентності учнівської молоді педагогічний колектив Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді нагороджено Грамотою Хмельницької обласної ради та цінним подарунком. Така відзнака є вагомою для колективу та спонукає до подальшого творчого пошуку і підвищення якості позашкільної освіти.
У 2021 році Шепетівський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді відзначає 35-річчя з дня заснування. Заклад створено 1 вересня 1986 року рішенням сесії Шепетівської міської ради народних депутатів.
За час існування закладу педагогічний колектив досягнув високих результатів у галузі позашкільної освіти. На сьогодні Шепетівський міський ЦЕНТУМ є одним із кращих закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму серед закладів міського підпорядкування.
Починаючи з 2011 року заклад є учасником і переможцем Всеукраїнського відкритого рейтингу якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників». У 2013, 2015, 2019, 2018, 2019, 2020 роках заклад став абсолютним переможцем рейтингу та нагороджений дипломом «Флагман позашкільної освіти».
У 2012 році заклад відзначено бронзовою медаллю на ХV Міжнародній виставці навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні». У 2012-му та 2014 роках колектив закладу став переможцем Всеукраїнського конкурсу соціально-педагогічних виховних систем позашкільних навчальних закладів. У 2019 році заклад став переможцем ХІ Міжнародного фестивалю педагогічних інновацій. У 2012 році за результатами участі у Всеукраїнському конкурсі-захисті сучасної моделі навчального закладу «Школа сприяння здоров’ю» заклад включено до Національної мережі шкіл сприяння здоров’я.
У 2013 році вивчався та узагальнювався досвід роботи Шепетівського міського ЦЕНТУМу з питання «Формування еколого-етичної компетентності вихованців позашкільного навчального закладу засобами етології та біоетики», який схвалений педагогічною радою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, що засвідчує виданий сертифікат.
Протягом 2014–2017 років на базі закладу проводилась дослідно-експериментальна робота з проблеми «Формування еколого-етичної компетентності та активної екологічної позиції особистості в умовах позашкільного навчального закладу еколого-натуралістичного напряму» на підставі укладеної угоди з Інститутом проблем виховання Національної АПН України.
Вихованці закладу активно долучаються до участі у міжнародних конкурсах та мають певні результати: «Міжнародний екологічний конкурс» (2017 рік — друге місце в національному етапі, 2018 рік — друге місце у національному етапі, 2020 рік — перше місце у національному етапі), Міжнародний конкурс «Енергозберігаючі традиції народів України і Молдови» (2015 рік — друге місце у національному етапі), Міжнародний конкурс «Традиції раціонального збереження і використання лісових ресурсів народів Молдови, Болгарії, України» (2018 рік — друге місце у національному етапі).
Щороку вихованці закладу є переможцями всеукраїнських конкурсів та акцій: «Птах року», «Новорічна композиція», «Український сувенір», «Моя Батьківщина — Україна», «Галерея кімнатних рослин», «Дотик природи», «За гуманне ставлення до тварин», конкурсу навчально-дослідних земельних ділянок, конкурсу юних зоологів-тваринників та інших.
Дієвій організації освітньої діяльності закладу сприяє створена навчальна база відповідно до напряму діяльності. Зокрема, обладнано виставкові зали з акваріумістики та орнітології, куточки живої природи, діють три паспортизовані музеї: музей народних промислів України, музей кімнатних рослин, етнографічний музей. У 2020 році музею народних промислів України присвоєно звання «Зразковий».
На території Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді створено дендрологічний парк «Шепетівський», колекція якого нараховує більше ста видів рослин, з них 5 видів занесено до Червоної книги України. Сесією Хмельницької обласної ради від 28.03.2013 р. № 36-15/2013 було ухвалено рішення про включення його до складу природно-заповідного фонду області.
За результатами роботи Шепетівський міський ЦЕНТУМ нагороджений грамотами та дипломами Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації, Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації, Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, Інституту проблем виховання НАПН України, Інституту модернізації змісту освіти, Інституту обдарованої дитини НАПН України, Національної академії наук України.
З нагоди відзначення 95-річчя юннатівського руху в Україні, у 2020 році трудовий колектив закладу був нагороджений Подякою Хмельницької ОДА та Грамотою Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.