Лісові угіддя мовби омофором покривають шепетівську землю, несучи благодать здоров’я та краси. Натхненні їхньою силою й подвижники лісової галузі, яка є одним з опорних чинників економіки нашого краю, здається, у цей непростий час творять чудеса.
Рік у рік добиваючись вагомих виробничих результатів, колектив державного підприємства «Шепетівське лісове господарство» на чолі з директором Володимиром Михайловичем Сасюком успішно виконує свою державницьку справу з творення, охорони й примноження його зелених багатств і є одним з найпотужніших підприємств області у своїй галузі.

— Під силу здолати виклики непростих лісівничих буднів, коли робота злагоджена, коли кожен фахівець професійно виконує свої обов’язки, коли є надійна підтримка у будь-яких ситуаціях, — зазначає директор ДП «Шепетівський лісгосп» Володимир Сасюк, підсумовуючи зроблене за попередній рік. — Хочеться висловити щиросердечну вдячність колективу за стабільність у діяльності підрозділів та за взаєморозуміння. Адже із завданнями лісогосподарського виробництва, фінансового й соціального забезпечення він справився. 
Наші працівники упродовж попереднього року трудилися на повну силу та виходячи з реальних можливостей. Якщо говорити мовою цифр, то результати, на мою думку, і радують, і надихають на подальшу сумлінну роботу. Зокрема, у поточному році на землях, наданих підприємству у постійне користування, створено 76,3 га лісових культур. Під природне поновлення залишено 86,4 га лісових культур сосни звичайної, вільхи чорної, берези повислої. Для забезпечення планової приживлюваності доповнено 57 га лісових культур попередніх років створення та проведено догляд на площі 516 га тощо.
Важливо, що заготовлено близько семи тонн лісового насіння цінних порід дерев, зокрема, дуба звичайного, дуба червоного, ясена, горіха чорного, липи широколистої, модрини та інших для посіву лісових розсадників та на лісокультурних площах. Чимало посадкового матеріалу як насіння, так і сіянців реалізовано іншим лісогосподарським підприємствам області.
Працівники лісгоспу витрачають чимало сил і коштів, щоб лісовідновлення було на високому рівні. Як результат — лісові культури і природне відновлення у Шепетівському лісгоспі фахівці галузі визнають одними з найкращих. Дані лісовпорядкування свідчать, що за останні роки значно збільшилася площа вкритих лісовою рослинністю земель головними лісоутворюючими породами.
Лісівники здійснювали основні заходи щодо охорони лісів від самовільних вирубок, лісових пожеж тощо. Загалом на ведення лісового господарства протягом шести місяців поточного року підприємством спрямовано 43,9 млн. грн. власних коштів.
Крім лісогосподарської діяльності рік у рік велика увага на підприємстві приділяється розвитку мисливського господарства.
За словами Володимира Михайловича Сасюка, обсяг реалізованої продукції в діючих цінах (без ПДВ) на підприємстві цього року склав 58388,2 тис. грн. І в цьому воно орієнтується на внутрішній ринок.
Важлива й бюджетоутворююча роль підприємства. Так, лісгосп вніс платежів: до державного бюджету – 9,3 млн. грн., а до місцевого – 5,1 млн. грн., що, відповідно, на 111 та 118 відсот­ків більше, порівняно з торішніми показниками.
На високому рівні налагоджена співпраця із шкільними лісництвами, які діють під егідою лісгоспу. Загалом у 12 таких осередках юних лісівників свою любов до природи плекають 282 учні, у яких на підприємстві вбачають гідну зміну.
Підприємство лісівників може по праву пишатися чи не найвищим рівнем соціального захисту своїх працівників. І вирішальним чинником у тому є єдність дій і взаєморозуміння адміністрації та профспілкової організації трудового колективу.
— Цього року було оздоровлено близько двох десятків працівників, а також 36 дітей у дитячих оздоровчих закладах. На це витрачено 141,2 тис. грн. Найбільш представницька група дітвори лісівників традиційно відпочивала в оздоровчому таборі «Нарцис» на Закарпатті.
Завдяки конструктивній роботі профспілки і керівництва лісгоспу кожна людина, як кажуть, була почута. Зокрема, зріс розмір та кількість виплат матеріальної допомоги працівникам, які потрапили у складні життєві обставини, — продовжує Володимир Михайлович. — У лісгоспі активно проводяться різноманітні масові заходи як з нагоди державних свят, так і з приводу вшанування кращих працівників, ветеранів праці, культурні дійства. Словом, колектив живе цікавим і змістовним життям.
У лісгоспі так уже повелося, що життя людей цінується понад усе. Тож велика увага приділяється охороні й умовам праці. На підприємстві постійно працює медпункт, сауна, кімната здоров’я, тренажерний зал. Важливого значення профком та адміністрація надають розвитку фізичної культури і спорту.
Так, команди лісівників з волейболу та футболу є не лише постійними учасниками міських, районних, обласних та галузевих змагань, а й їхніми призерами. Діє лісовий футбольний стадіон, де міряються силами футбольні команди обласної другої ліги. Для підвищення професійної майстерності на підприємстві щороку проходять змагання вальників лісу.
На підприємстві не стоять осторонь й загальнодержавних проблем. З початку війни на Сході країни шепетівські лісівники активно підтримують українських військових та допомагають їм, чим можуть, як і учасників бойових дій та їхні сім’ї. А недавно, як данина пам’яті героям, які захищали Україну від посягань ворога, у лісових угіддях пос­тали два пам’ятні знаки. До речі, у їхньому облаштуванні разом з лісівниками активну участь взяли й учасники бойових дій на Сході та громадськість міста.
Формування позитивного іміджу державного лісогосподарського підприємства, успішна робота в умовах реформування та утримання лісів у належному стані задля  подальшого утвердження ефективності та важливості лісової галузі, як однієї  з пріоритетних для подальшої розбудови і зміцнення держави, — такими є орієнтири колективу шепетівських лісівників у повсякденних клопотах.
— Ліс — величезне, ще не до кінця нами оцінене, багатство, дане Богом. А тому наш відповідальний людський обов’язок — берегти його, як Господнє творіння, для суспільного блага, для прийдешніх поколінь, — наголошує директор ДП «Шепетівський лісгосп» Володимир Михайлович Сасюк. — Лише спільна турбота, відповідальна праця, спільне бажання, спрямовані на збереження і примноження шепетівських лісів, дадуть результати у майбутньому.
Тож напередодні професійного свята хочеться побажати здоров’я, щоб у сім’ях, та й в Україні загалом, були мир і злагода. Щоб ми жили у Господній опіці, усі мали роботу і, відповідно, дос­тойну зарплату за неї. Щоб наша держава нарешті вирвалася із затяжної економічної кризи, і якщо не приєдналася, то бодай наблизилася у розвитку до провідних європейських держав.
Віримо у краще майбутнє і робімо все для того, щоб воно нас­тало якомога скоріше.
Зі святом вас, шановні колеги-лісівники, ветерани галузі та усі, хто має причетність до лісу!
Володимир НИТКА.

На знімках: директор ДП «Шепетівський лісгосп» В.М.Сасюк.

Бригада лісокультурниць (зліва направо): Т.А.Скрипнюк, С.А.Мороз, Л.В.Аврамчук, Н.А.Нестерук з лісничим
Кам’янківського лісництва Ю.В.Мартинюком.

Трудова династія Ситаруків: Іван Дмитрович (у центрі)
з синами Сергієм та Вадимом.

Біля пам’ятного знака у пам’ять полеглих воїнів
за цілісність України: інженер лісових культур
А.О.Кирильчук (ліворуч) та голова профкому П.К.Миронюк.

Ветеран лісового господарства Г.М.Маліновська.

Столяр О.П.Дячук.

Лісничий Климентовицького лісництва Д.М.Басовський.

Водій лісовозного автомобіля В.Й.Духневич.