ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ З міських бюветів шепетівчани щомісяця випивають близько 1 000 кубів води

З міських бюветів шепетівчани щомісяця випивають близько 1 000 кубів води

17 переглядів

У місті Шепетівка діє 3 станції доочистки води: на вул. Старокостянтинівське шосе,  проспекті Миру та вул. Українська. Бювети функціонують ще з 2011 року і до сьогодні дають можливість шепетівчанам безкоштовно пити очищену воду.

Щороку Шепетівський водоканал проводить планове капітальне оновлення складових у цих станціях.

“Замінюємо фільтри попередньої очистки, постфільтри, мультимедійне завантаження, іонообмінну смолу, активоване вугілля, мембранні елементи, змінні випромінювачі”, — розповідає головний інженер водоканалу Андрій Савчук.

Це є обов’язковим і необхідним для того, аби вода на станціях відповідала усім санітарним нормам та залишалася безпечною для вживання.

За словами директора Шепетівського водоканалу Віталія Бикова, таке оновлення коштує майже 200 тисяч грн з міського бюджету. Окрім цього утримання станцій доочистки води щомісяця обходиться комунальному підприємству у 35 тисяч грн. А це ще близько 420 тисяч витрат на рік.

“У цю суму входить оплата використаної води, електроенергії, реагентів та обслуговування. Останнє включає, як мінімум, 3 рази на тиждень перевірку справності устаткування станції. Регулярне відбирання проб лабораторією питної води для перевірки складу води. Також постійну роботу бригади каналізаційників, які змушені щораз прочищати каналізації бюветів, оскільки мешканці не дуже відповідальні і скидають сміття, чим забивають зливи”, — пояснює головний інженер водоканалу Андрій Савчук.

На станціях доочистки води стоять лічильники, які чітко фіксують витрати води та електроенергії. Як зазначив головний інженер, у місяць з трьох бюветів мешканці використовують близько 1 000 кубів води.

Марина ЛОЖКІНА.

 

Залиште Ваш коментар
Перевести