З початку квітня на водних об’єктах Шепетівського району забороняється вилов водних біоресурсів. Це пов’язано із сезонним нерестом риби, виношуванням ікри та линькою раків.

Як поінформувала т.в.о. начальника відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів РДА Валентина Лопоцюк, згідно з наказом управління Державного агентства рибного господарства у Хмельницькій області встановлюється весняно-літня заборона на вилов водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах.

Зокрема, любительський та спортивний вилов риби забороняється у такі терміни:

в усіх водосховищах — з 1 квітня до 9 червня;

в усіх річках та їхніх кореневих водах — з 1 квітня до 19 травня;

у придаткових системах водойм (притоки, гирла, меліоративні канали, які тимчасово заповнюються навесні у період весняної повені) — з 1 квітня до 29 червня.

Промисловий вилов водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах  забороняється з 1 квітня до 9 червня.

У період линьки та виношування річковим раком ікринок, личинок забороняється їхній вилов з 1 квітня до 30 червня.

У період нересту риби заборонено проводити на водних об’єктах та на їхніх прибережних захисних смугах будівельні, днопоглиблювальні, вибухові роботи, видобуток гравію та ракушняку, прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій.

Крім того, суворо забороняється вилов водних біоресурсів із застосуванням електроструму, вибухових і отруйних речовин, промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткових та інших матеріалів, спорудження гаток та спускання води з рибогосподарських водойм.

До речі, порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства, згідно КУпАП, становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотної шкоди, передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 КК України — штраф від 1700 до 3400 грн. або обмеження волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та усього добутого.