Серед 35 українських бранців повернувся
на рідну землю і наш Сергій Цибізов

Як відомо, у суботу, 7 вересня, відбувся обмін військовополоненими між Україною і Росією. На рідну землю у цей день з літака ступили 35 українців, серед яких 22-річний шепетівчанин, матрос Сергій Цибізов.
Про те, що син повертається, рідним юнака повідомили заздалегідь, тож вони, як ніхто, чекали цього дня з неабиякими емоціями. Вранці 7 вересня батьки Сергій – Андрій Миколайович та Тетяна Володимирівна – прибули до столиці. У приз­начений час вже були в аеропорту.

Важко передати хвилювання, які вирували у цей час у серцях кожного з батьків. А передусім, коли літак почав приземлятися і хлопці махали руками рідним з ілюмінаторів.
Сергія, як і усіх бранців Кремля, зустрічав Президент України Володимир Зеленський, потиснув йому руку, запитав про самопочуття. Шепетівчанин подякував главі держави за повернення додому. А далі попрямував до своїх рідних. Цього моменту він чекав понад дев’ять місяців. І от вони – щемні сльози радості на очах у присутніх.
За словами батька Сергія Цибізова, Андрія Миколайовича, після так званої офіційної частини усіх прибулих відправили разом з рідними до столичного військового госпіталю на Печерській, щоб дізнатися про стан здоров’я військовополонених та політв’язнів. Там для рідних виділили кімнати, аби ті могли поспілкуватися з хлопцями та провести з ними вихідні.
А наступного дня Андрій Миколайович з дружиною і сином гуляли столицею. Батько розповідає, що Сергій змінився, мало говорить, ще зовсім не оговтався від полону. І тут немає чому дивуватися.
У лікарні Сергій, як і решта, пробуде до п’ятниці, а далі, швидше за все, йому нададуть відпустку. Йому залишилося служити ще півтора роки, та Сергій поки не загадує на майбутнє, а просто хоче додому.
Нагадаємо, що 25 листопада 2018 року у Керчінській протоці Росія захопила у полон 24 українських моряків, серед них був і наш земляк матрос Сергій Цибізов.
Анна КОТИК.
На знімках: хвилюючі моменти зустрічі на рідній земля.