Події,через які18-річний шепетівчанин тепер матиме судимість, розгорталися вночі 25 лютого 2016 року. Згідно з вироком Шепетівського міськрайонного суду, на той момент неповнолітній, будучи напідпитку, в магазині посварився зі своїм знайомим з-за невдалого, на його думку, жарту. Конфлікт на цьому не закінчився: вже з дому юнак почав писати кривднику смс-повідомлення з погрозами. Мовляв, його друзі з ним завтра розберуться.
Проте, потерпілий з двома товаришами, котрі були свідками їхньої суперечки, вирішили не чекати наступного дня – і вирушили з’ясовувати стосунки додому до обвинуваченого. У кімнаті гуртожитку, де той мешкає, конфлікт розгорнувся з новою силою. Аби змусити непроханих гостей піти, юнак дістав із шухляди ножа і почав ним з погрозами розмахувати, пошкодивши одному з них куртку.
Зрозумівши серйозність ситуації, товариші почали втікати. Утім, потерпілому не пощастило: спіткнувшись, він упав біля дверей сходинкової площадки. Там його й наздогнав обвинувачений – двічі вдарив ножем та добряче побив ногами по тулубу і голові. На крики вибігла сусіди, які викликали «швидку».
Шепетівський міськрайонний суд визнав обвинуваченого винним у злочині, передбаченому ч.1 ст. 121 ­– умисне тяжке тілесне ушкодження. І призначив покарання у вигляді 5 років позбавлення волі, звільнивши від його відбування з випробуванням і півторарічним іспитовим строком.
«Обставинами, що суттєво знижують ступінь суспільної небезпечності вчиненого обвинуваченим злочину, суд визнає протиправну поведінку потерпілого та його товаришів, які у нічний час, порушуючи відпочинок обвинуваченого, прийшли у кімнату гуртожитку проживання останнього для з’ясування з ним стосунків, де порушили звичайну обстановку, пошкодили майно, чим фактично спровокували дії обвинуваченого», – обґрунтовує суд.
Молодий чоловік також має сплатити потерпілому 46800 грн. 89 коп. моральної шкоди. Таку суму суд визначив з врахуванням добровільно сплачених коштів, що вже відшкодував обвинувачений.
Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений до апеляційної інстанції.
ПРЕС-СЛУЖБА АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ).