На базі ДП «Шепетівський лісгосп» відбувся виїзний

семінар- навчання головних лісничих Хмельниччини

 

Створення високопродуктивних лісів, а це є чи не основним завданням лісівників Шепетівщини, вимагає постійної клопіткої праці, вчасного та якісного догляду за зеленими насадженнями. І про те, що творці зеленого багатства нашого краю набули у цьому неабиякої майстерності й досягли здобутків, свідчать заходи обласного рівня, на яких вони діляться з колегами практичним досвідом.

От і недавно для вивчення передового досвіду роботи до шепетівських лісівників завітали головні лісничі з лісогосподарських підприємств Хмельниччини. Відтак на базі ДП «Шепетівський лісгосп» під головуванням першого заступника начальника Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства П.Золотого для них було проведено виїзний семінар-навчання.

Збір учасників заходу відбувся на території лісокомплексу.  Директор Шепетівського лісгоспу В.Сасюк ознайомив їх з діяльністю підприємства, акцентував увагу на важливості якісного виконання лісокультурних робіт та лісовідновлення.

— Створення якісних насаджень лісових культур — процес надзвичайно складний, потребує копіткого догляду. Тож вчасно та якісно проведені технологічні заходи дають можливість ефективно використовувати природний  потенціал лісових угідь. Тільки постійна наполеглива праця лісівників забезпечить Україну високопродуктивними лісами, стійкими до глобальних змін клімату, — наголосив Володимир Михайлович.

Основна частина семінару пройшла на території Романівського лісництва. Тут гості мали змогу оглянути лісові культури різних років створення, ознайомитися з проведенням рубок догляду в молодняках та з процесом розробки лісосік головного користування.

Головний лісничий ДП «Шепетівський лісгосп» О.Заблоцький звернув увагу колег на значній ролі рубок формування та оздоровлення лісів у поліпшенні якості та породного складу насаджень, збереженні й посиленні екологічних та естетичних властивостей лісу, підвищенні стійкості та продуктивності насаджень. З цікавістю головні лісничі області оглядали проведення рубок  догляду – освітлень, прочищень та проріджувань, здійснених у поточному році. А ще оцінювали, як усі ці заходи, проведені у попередні роки, вплинули на якісний стан лісів сьогодні.

Велике зацікавлення учасників семінару викликав  механізований догляд за лісовими культурами й техніка, яка використовується у лісокультурному виробництві. Зокрема, жваве обговорення викликало проведення догляду за лісовими культурами за допомогою рубщика коридорів (РКР-1,7) на базі трактора МТЗ-82.

— Застосування цієї техніки дає змогу не лише механізувати процес догляду за зеленими насадженнями, а й значно економити час, енергоресурси, підвищувати ефективність праці, — пояснює Олександр Васильович.

На його переконання, такі заходи дають змогу лісівникам оперативно запроваджувати новинки у виробництво. Адже на цих зустрічах кожен має змогу висловити своє бачення, поділитись практичним досвідом. І приємно, що саме  напрацювання шепетівських лісівників беруть за зразок, що їхнє підприємство впевнено утримує лідерство лісівничого прогресу.

Володимир НИТКА.

 

На знімках: під час семінару-навчання головних лісничих області.