Така ж сума призових – для всіх інших українських учасників і учасниць Олімпіади-2024 у Парижі, які здобули золоті медалі.
У житті 31-річної Аліни КОМАЩУК з Нетішина Шепетівського району минулі Олімпійські ігри – вже третє змагання такого рівня, якщо враховувати дитячі олімпіади.
Займатися фехтуванням вона почала з дев’яти років. “Заняття тривали шість разів на тиждень по 3 години кожне”, – розповів “Суспільному” Валерій Штурбабін, перший тренер Аліни.
Спортивний заклад, де тренувалася дівчина, спершу називався “Профспілкова ДЮСШ-13 профкому Хмельницької АЕС”. Його було засновано 1986 року. Нинішня назва закладу: комплексна дитячо-юнацька спортивна школа управління соціальних об’єктів філії “ВП “ХАЕС”. Там діють секції з десяти видів спорту: фехтування, боротьба самбо і дзюдо, бокс, легка атлетика, плавання, футбол, волейбол, кікбоксинг, гандбол.
Батьки Аліни проживають у Нетішині. Вони одними з перших поздоровили доньку з видатним досягненням на Олімпійських іграх. Також Аліну Комащук привітав коханий хлопець, котрий є військовим.
Як розповіла фехтувальниця в інтерв’ю численним ЗМІ, наразі вона планує відпочити й обдумати свої здобутки.
За даними голови Національного олімпійського комітету України Вадима Гутцайта, розмір суми призових для золотої медалі у порівнянні з Токіо-2020 не змінився. Це 125 тисяч доларів.
Ілюстрація: олімпійська чемпіонка та її мама.