Додому ГОЛОВНІ НОВИНИ За Сергієм скучають братик Артем та сестричка Саша

За Сергієм скучають братик Артем та сестричка Саша

А батьки ковтають заспокійливі пігулки

 

Тим часом Сергія Цибізова у числі 24 полонених моряків  продовжують утримувати під вартою у Росії. Лефортовський районний суд Москви подовжив арешт бранців до 24 та 26 квітня.

П’ятнадцятого січня відбулося судове засідання. Наших моряків привезли під посиленим конвоєм. До зали супроводжували озброєні спецназівці. Родичам  полонених, які прибули до Москви, спілкуватися не дозволили. Вони лише побачили ув’язнених.

Днями ми  поспілкувалися з Андрієм Цибізовим, батьком Сергія.

 

Найбільше нас гнітить невідомість, — каже він. — Ось уже минає два місяці з часу затримання наших моряків у Керченській протоці. А ми з ними по суті спілкуватися не можемо. Сергій телефонував лише один раз, коли він був ще у Керчі. Їх затримали 25 листопада, а наступного дня син зателефонував з невідомого телефону і сказав мені, що перебуває у Криму і з ним усе гаразд. А за кілька днів  хлопців відправили до московської в’язниці.

Ми написали вже кілька листів до сина, але, видно, цензура пропустила лише один.  Про це нам повідомив його адвокат Сергій Новиков. І від нього ми отримали одного листа, ще 6 грудня. Написав, що дуже скучає за нами, особливо за меншими братиком та сестричкою, хоче повернутись якнайшвидше в Україну, але не знає, що з ним буде далі.

А ще Сергію у тюрму передали дві листівки від дітей України. Їх багато надходить на адресу полонених моряків. Діти їм бажають здоров’я, мужності й таким чином підтримують.

З адвокатом ми спілкуємось дуже рідко. Він сказав, щоб йому без потреби не телефонувати. Із розмови з Новиковим знаємо, що Сергій перебуває у двомісній камері з цивільним чоловіком. Вони не спілкуються.

Також син написав заяву на ім’я начальника Лефортовської в’язниці, щоб дали дозвіл зателефонувати  батькам. Однак відповідь потрібно чекати протягом місяця. До речі,  адвокатів також не пускають до полонених. Новіков розмовляв із сином лише тоді,  коли проводився слідчий експеримент, а також під час судового засідання  через відеозв’язок з Лефортово.

Держава виділила кошти на захист полонених моряків. Адвокати ув’язнених подали апеляційні скарги після судових засідань 15-16 січня. Також Україна подала позов до Європейського суду з прав людини на незаконні дії Росії у Керченській протоці. Європа і США вимагають звільнення полонених моряків. Однак поки що результатів немає.

Андрій Миколайович разом з дружиною Тетяною дуже хвилюються за сина, який за цей час значно схуд.

— Нам залишається лише чекати, — говорить Андрій Цибізов. — Сподіваємось, що сина як і всіх українських моряків, все-таки випустять з тюрми. А поки що п’ємо заспокійливі пігулки…

0 коментар
0

You may also like

Залишити коментар

Перевести