ГОЛОВНА СТОРІНКА Цікаво За відсутність угоди «світить» штраф

За відсутність угоди «світить» штраф

56 переглядів

Шановна редакціє! Звертаюсь до вас по допомогу та за роз’ясненням щодо оплати за вивезення сміття. Адже з грудня 2017 року нам почали надходити відповідні платіжки.

Ми проживаємо з дружиною удвох: мені 79 років, їй – 81 рік. Нам потрібно сплачувати 24 грн. щомісяця, але я з цим не погоджуюсь, тому що все сміття ми утилізуємо самі. Ми майже не ходимо, усі продукти та ліки нам доставляє донька, тож ми не виходимо за межі двору.

Договір із Шепетівським РЕП ми не уклали. Автомобіль, що вивозить сміття, приїздить в суботу: влітку стає на початку вулиці, а взимку – аж на Старокостянтинівському шосе. Нам туди не дійти.

У січні 2018 року я звернувся у Шепетівське РЕП із заявою про скасування оплати за сміття, оскільки його послугами ми не користуємось. Нам дали відповідь, що до нас прийде спеціаліст комунальної інспекції міськвиконкому. Коли він приходив, ми пояснили нашу ситуацію, але квитанції досі продовжують надходити. Можливо, можна оформити субсидію на цей вид послуг?

Наш будинок розділений на дві половини. Наші сусіди сплачують за вивезення сміття, то, можливо, цього достатньо, адже подвір’я у нас спільне.

Розберіться, будь ласка, об’єктивно з нашою проблемою. Адже на сьогодні 24 гривні для нас — це теж гроші. Ми обидва маємо статус «дитина війни».

Г.ГАВРИЛЕЦЬ,

вул. Нісензон, 32.

ВІД РЕДАКЦІЇ

Ми попросили прокоментувати цей лист юриста Шепетівського ремонтно-експлуатаційного підприємства Валентину ПРОХОРЧУК.

— У місті налічується 7043 помешкання приватного сектора, у яких проживають 12398 мешканців. За станом на 20 лютого 2019 р. майже 66 відсотків мешканців сплачують за вивезення твердих побутових відходів (ТПВ) у повному обсязі. Тенденція сплати зростає, заборгованість зменшується.

 Втім, у КП «Шепетівське РЕП» відсутні підстави та повноваження звільняти громадян від сплати за послуги з вивезення твердих побутових відходів. З того часу, як набув чинності Закон України «Про житлово-комунальні послуги» (від 09.11.2017 р.), споживачі зобов’язані укласти угоду про вивезення побутових відходів та оплачувати цю послугу. Рішенням Шепетівської міської ради від 18 травня 2017 року було затверджено Типовий договір на вивезення твердих побутових відходів від населення, що проживає у приватному секторі міста. Цей договір було опубліковано у місцевих ЗМІ.

Згідно з рішенням Шепетівської міської ради, виконавцем послуг з вивезення побутових відходів на території приватного сектора м. Шепетівки визнано Комунальне підприємство «Шепетівське ремонтно-експлуатаційне підприємство». Воно надає послугу з вивезення сміття усім мешканцям, які проживають у приватному секторі, згідно із затвердженим графіком.

Розрахунок тарифу здійснено згідно з нормами накопичення твердих побутових відходів. Його затверджено рішенням виконкому Шепетівської міської ради і він становить 0,153 куб. м. на місяць вартістю 12 грн. на одного мешканця.

Рішенням Шепетівської міської ради від 29 жовтня 2009 року було затверджено «Правила благоустрою території м. Шепетівки». Зокрема, у розділі «Порядок санітарного очищення території міста» зазначається, що «підприємства, установи, організації, фізичні особи-підприємці, громадяни, які мають будинки на правах приватної власності, зобов’язані укласти договори на вивезення та знешкодження побутових відходів із спеціалізованим підприємством».

Отже, відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, відмова від сплати за дану послугу є порушенням Законів України «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» та Правил благоустрою території м. Шепетівки і тягне за собою адміністративну відповідальність (ст. 152 КУпАП) — накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн.).

Також зазначаємо, що факт відсутності договору про надання житлово-комунальних послуг сам по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг, якщо такі послуги надаються.

Для отримання субсидії чи пільги на послугу з вивезення твердих побутових відходів, після укладання договору з КП «Шепетівське РЕП», необхідно подати відповідну заявку до управління соціального захисту населення, а утворений борг можна реструктуризувати.

Громадяни також мають право звертатися до суду, аби довести, що не користуються послугами КП «Шепетівське РЕП» і не викидають сміття на несанкціоновані сміттєзвалища.

КАРТИНКА З ІНТЕРНЕТУ.

Залиште Ваш коментар
Перевести