ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Задля себе та майбутніх поколінь

Задля себе та майбутніх поколінь

1 переглядів

Наприкінці вересня протягом шести днів учениця ЗОШ № 1 м. Шепетівки Тетяна Урсу перебувала у так званому учнівському відрядженні у м. Кшижові (Польща). Цьому передувала перемога одинадцятикласниці у проекті з міжнародного обміну молоддю. Вона та ще шестеро старшокласників з усієї України були відібрані як кращі та мали можливість побувати за кордоном і послухати іноземних лекторів про концепції сталого розвитку європейських міст та країн загалом задля кращого життя для себе та майбутніх поколінь.

Знайшовши у соціальних мережах оголошення про участь у міжнародному проекті, Таня Урсу заповнила анкету англійською мовою, де розповіла про власний досвід у сфері волонтерства. До речі, цього року Тетяна у складі команди «Technovation» при ЗОШ № 1 вивчала актуальні питання щодо правильного сортування відходів і якості доріг у нашому місті.

Наступним етапом була співбесіда англійською мовою, з якою Таня упоралася на відмінно. І вже через місяць після отримання позитивної відповіді на свою електронну пошту почала збиратися у дорогу.

Тут варто зазначити, що цей проект, відбір до якого пройшла школярка, – безкоштовний: проживання та харчування – за рахунок організаторів. Батьки Тетяни  зробили лише невеликий благодійний внесок у сумі 25 євро.

Українську команду з семи молодих людей очолювала Яна Алімова з м. Миколаєва. Таня Урсу була єдиною, яка представляла Хмельниччину. У навчальному центрі для молоді м. Кшижова читали цікаві лекції про концепції сталого розвитку для переможців проекту з України, Болгарії, Німеччини та Польщі.

Заняття проводили дві волонтерки з Німеччини – Йоханна та Іва. Вони ділилися досвідом своєї країни, разом із переможцями проекту обговорювали насущні проблеми у конкретному місті, дивилися фільми про сталий розвиток.

Та найбільше, зі слів Тетяни, їй сподобалася гра, що імітувала реальність. Дівчині довелося бути у ролі директора енергетичної компанії. Як керівнику, їй потрібно було  вирішувати реальні проблеми, пов’язані з безробіттям, нестачею професійних кадрів, забрудненням екології, браком води, електричної енергії. Ключовою ідеєю гри став  обмін думками, допомога учасників.

Дні, проведені у Кшижові, були настільки насиченими та цікавими, що старшокласникам не хотілося залишати маленьке польське місто та розлучатися з однодумцями, з якими встигли подружитися. Невимушена атмосфера, нові позитивні емоції, корисна інформація та неабиякий набутий досвід у спілкуванні англійською мовою додали кожному ще більше впевненості у власних силах, віри у те, що у глобальному вимірі багато залежить від єдності людей, їхнього прагнення зробити світ кращим і комфортнішим для життя.

Залиште Ваш коментар
Перевести