Українців, охочих до роботи в сусідній країні за мінімальну погодинну ставку, цьогоріч, якщо порівнювати з 2018-м, поменшало у 7 разів, пише польське видання «Наше слово» з посиланням на дослідження агентства EWL S.A.

У майже втричі збільшилася кількість громадян України, що працюють у Польщі понад 6 місяців протягом одного перебування. На третину зросла кількість трудових мігрантів з України, котрі бажають жити у Польщі постійно.

38,8% працівників з України планує перевезти до Польщі свої сім’ї. 64,4% респондентів бажає, щоб їхні діти навчалися в Польщі.

При такій стрімкій міграції трудових ресурсів викликає подив ситуація з розміром середньої номінальної заробітної плати на Хмельниччині. Як повідомило Головне управління статистики в області (див. «Незалежний громадський портал»), вона у серпні становила 8617 грн, що на 452 грн менше, ніж у липні.

Отож, люди і далі виїжджатимуть.

До речі, нещодавно Прем’єр-міністр України Гончарук цікаво висловився з приводу прожиткового мінімуму в Україні. «Для того, щоб 10 млн українців отримали гідний мінімальний рівень забезпечення, нам потрібно, щоб прожитковий мінімум був як мінімум удвічі більшим. Тому що на прожитковий мінімум до 2 тис. грн сьогодні прожити неможливо», — сказав він.