ГОЛОВНА СТОРІНКА Цікаво Земельна реформа — у центрі уваги

Земельна реформа — у центрі уваги

7 переглядів

Уже доволі тривалий час в Україні не стихає обговорення теми дерегуляції та діджиталізації у сфері земельних відносин. Уряд почав буквально перезавантажувати та удосконалювати роботу Державного земельного кадастру: на завершальному етапі здійснюється забезпечення доступу до бази Публічної кадастрової карти. Спеціалісти Держгеокадастру активно наповнюють систему Державного земельного кадастру, проводять дії щодо спрощення надання адміністративних послуг.

Наразі уже здійснюється ряд елект­ронних функцій, запроваджених у зв’язку з продовженням земельної реформи. Отож, на даний час Держгеокадастр та його територіальні органи, зокрема відділ у Шепетівському районі Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, надають онлайн послуги щодо нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, відомості з Державного земельного кадастру, видають довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями (за формою «6-зем»). Також за принципом екстериторіальності (тобто спеціаліст не має можливості спілкуватися із заявником, що зменшує корупційний фактор) надаються висновки про погодження документацій із землеустрою та здійснюється реєстрація земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.
Відтак, протягом поточного року відділ надав 2298 відомостей з ДЗК, з них 1688 – онлайн; витягів з нормативної грошової оцінки – 3385, з яких 1887– онлайн; довідок за формою «6-зем» – 1352, онлайн – 856. З початку року зареєстровано 2687 земельних ділянок, 1689 – онлайн. Експерти відділу надали 1860 таких висновків про погодження документацій із землеустрою.
Якщо проаналізувати кількість наданих послуг, то протягом цього року на 34 відсотки збільшено надання онлайн послуг через мережу Інтернет, порівняно з попереднім роком. Завдяки цій функції якість пос­луг збільшується, терміни значно менші. Для громадян спрощено процедуру отримання необхідної інформації чи довідки, оскільки вони на сьогодні можуть замовити практично будь-яку послугу, не виходячи з дому. У сучасних умовах пандемії можливість отримати адміністративну послугу відділу у режимі онлайн відіграє важливу роль для громадян.
Отже, для того, щоб отримати послуги з надання нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, відомості з Державного земельного кадастру, інформацію про суб’єкт речового права у Державному земельному кадастрі, довідку з державної статистичної звітності з кількості обліку земель, необхідно зайти на веб-сервіс «e.lаnd.gov.ua» або на Публічну кадастрову карту за посиланням https://map.land.gov.ua/kadastrova-karta, ввести кадастровий номер запитуваної земельної ділянки, перейти за посиланням на послугу, яке з’являється на карті, заповнити відповідну заяву та замовити необхідну послугу. Зручним також є те, що особа може отримати необхідну їй довідку в Центрі надання адміністративних послуг за місцем її проживання.
Зауважу, що запровадження електрон­них послуг, як частини політики відкритості, детінізації та боротьби з корупцією у сфері земельних відносин, є одним з головних пріоритетів у діяльності Держгеокадастру.
Варто зазначити, що 15 жовтня 2020 року Президент України підписав указ № 449/2020 щодо активізації передачі земельних ділянок державної власності у комунальну власність. Тож є велике сподівання, що уже новостворені громади отримають у своє розпорядження земельні ділянки.

Р.ЛАНОВИЙ,
начальник відділу у Шепетівському
районі ГУ Держгеокадастру
у Хмельницькій області.

Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести