ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Земля біля кінотеатру: передати податковій чи продати?

Земля біля кінотеатру: передати податковій чи продати?

36 переглядів

Днями міський голова Шепетівки Михайло Полодюк оприлюднив на сторінці міськради в соціальній мережі Фейсбук відеозвернення. Де публічно повідомив, що особисто припиняє дію рішення сесії Шепетівської міської ради від 9 липня 2020 року щодо передачі в постійне користування земельної ділянки державній податковій службі. 

Що це за земля і чому до неї так багато уваги? Ми спробували з’ясувати.

Про яку земельну ділянку йде мова?

Земельна ділянка знаходиться за адресою вул. Героїв Небесної Сотні, 50-А, між кінотеатром та краєзнавчим музеєм. Її площа становить 1680 кв.м.

У 2007 році рішенням сесії міськради цю ділянку передали Шепетівській державній податковій службі. Підтверджує це виданий у той час державний акт на право постійного користування землею.

“Після передачі цієї земельної ділянки, ми виготовили технічну документацію, було присвоєно кадастровий номер. До 2018 року, поки не ввели пільги для державних установ, сплачували податок за користування цією землею”, – говорить Валентина Ординська, начальниця Шепетівського управління державної податкової служби.

Передані площі знову опинилися у комунальній власності міста

В останні роки в Україні розпочали податкову реформу. У зв’язку з цим шепетівська податкова служба змінила вже декілька офіційних назв.

“Спершу була Шепетівська об’єднана державна податкова інспекція головного управління ДФС у Хмельницькій області. Потім нас перереєстрували у Славутську податкову інспекцію, далі в Шепетівську ДПІ Шепетівського управління ГУ ДФС у Хмельницькій області, а зараз ми вже Шепетівське управління державної податкової служби. Відповідно до кожної зміни назви необхідно було перереєстровувати усе майно установи. Тому до Шепетівської міськради неодноразово направлялися звернення щодо припинення права користування земельною ділянкою установі зі старою назвою та передачу цієї зелі податковій службі з новою назвою. Ці рішення були чисто технічні і не вимагали якихось додаткових прав на користування вже давно наданої землі, – пояснює Валентина Ординська.

Міська рада таки прийняла рішення про припинення права користування земельною ділянкою на вул. Героїв Небесної Сотні, 50-А. Однак надати назад це право податковій службі з новою назвою передумала.

— Ще рік тому, розуміючи, що ділянка у центрі Шепетівки потрібна місту для розвитку, я запропонував розглянути варіант: тимчасово не продовжувати клопотання податкової на користування цієї землі. Відповідно депутатська комісія ухвалила і спрямувала протокольне доручення міському голові, аби він зустрівся у Києві з керівництвом Державної податкової служби і домовився про альтернативу. Можна було запропонувати на заміну цій інші, менш інвестиційно привабливі, земельні ділянки. Однак очільник міста не відреагував на протокольне доручення депутатської комісії, яке є обов’язковим до виконання, та не зустрівся з представниками податкової, — розповідає Володимир Синюта, голова земельної комісії Шепетівської міської ради.

Як зауважує Володимир Синюта, ця ділянка, на його думку, загалом не дуже підходить для будівництва. Вона «цікава» лише у тому випадку, якщо її з’єднати із земельною площею, на якій розташований кінотеатр. Тоді ці дві ділянки будуть хорошою пропозицією для інвесторів, щоб облаштувати тут щось сучасне.

Для чого податковій ця земля?

— Зараз Шепетівське управління державної податкової служби розміщується в орендованих площах на 2-му та 5-му поверхах Шепетівської мерії. Існує перспектива, що після адміністративно-територіальної реформи головний офіс податкової служби нашого регіону буде розташоване саме у Шепетівці. Разом з тим така державна установа, яка фактично наповнює місцеві бюджети, не має власного приміщення, хоча в інших райцентрах податкова з цим проблем давно не має, — говорить Валентина Ординська. — Право постійного користування земельною ділянкою на вул. Героїв Небесної сотні, 50-А, дозволить податковій службі надалі зводити тут власне приміщення.

Рішення останньої сесії міської ради від 9 липня ц. р. продовжило право користування на землю податковій.

— У червні, під час попереднього розгляду рішення про продовження права на постійне користування земельною ділянкою податковій службі не було прийнято через відсутність достатньої кількості депутатів для голосування. Депутати сподівалися, що міський голова виконає протокольне доручення — зустрінеться з керівництвом податкової і зможе домовитися, щоб земля на вул. Героїв Небесної сотні, 50-А, була у комунальній власності, натомість запропонує альтернативну вільну ділянку міста. Проте цього не сталося. Тому під час повторного голосування 9 липня більшість депутатів вирішили підтримати прохання податкової — передати саме ту ділянку, якою вона користується ще від 2007 року. Оскільки це рішення суто технічне і пов’язане зі зміною назви, — говорить Володимир Си­нюта.

Рішення останньої сесії міськради продовжило право користування на землю податковій

У своєму відеозверненні міський голова Михайло Полодюк зазначив: — До міської ради зверталися серйозні підприємці, які готові були вступити у тендерні змагання і викупити цю земельну ділянку. Гроші за цю ділянку могли стати значним поповненням для міського бюджету. Проте депутати ухвалили рішення, аби безкоштовно передати її у постійне користування державній податковій службі. Хоча у червні, під час попереднього розгляду рішення, більшість обранців були переконані і мали таку ж думку, як і я, — корисніше для територіальної громади буде, якщо цю землю залишити у комунальній власності та продати на тендерних торгах.

У відповідь на це Володимир Синюта прокоментував: — Про інвесторів від міського голови не було озвучено жодної інформації. Тут виникає питання: «Чи не лобіюється це питання в інтересах когось зі ближнього кола осіб, які зацікавилися привласнити цю землю?». Вважаю недоречним поки що виставляти цю ділянку на аукціон, оскільки це площа у центрі міста. Ми повинні завчасно погоджувати проєкт потенційного будівництва, щоб розуміти, що тут потім зведуть. До того ж існує варіант, що міська рада може стати співінвестором, інвестуючи у потенційний проєкт будівництва комунальну землю.

У відеозверненні Михайло Полодюк зауважує: — Якщо хтось хоче закинути мені якісь корисливі мотиви — у мене їх немає. Відповідно до чинного законодавства земля продається на відкритих аукціонах під прицілом камер і спостерігачів. Щоб не вважали, що я тисну на депутатів Шепетівської міської ради, сесію доручаю провести секретарю міськради Миколі Кикотю до 18 липня…

Що буде далі з землею?

— Продовження права на постійне користування землею ні в якому разі не дозволяє нам її приватизувати чи продати. Це свого роду оренда комунальної землі під будівництво. Повторюю. Вона залишається у будь-якому випадку комунальною. Тож підстав хвилюватися, що ми використаємо ділянку за іншим призначенням, немає. Щобільше, якщо податкова служба вирішить не будуватися, то право на постійне користування у неї можуть забрати. Натомість якщо міська рада не продовжить право на постійне користування землею, Державно податкова служба України оскаржуватиме це рішення у суді, — говорить Валентина Ординська.

— На теперішній час, вважаю, доречнішим було б продовжити право постійного користування цією землею податковій, аніж продати її будь-кому під незрозуміле будівництво. До того ж, потім домовитися з державною установою про обмін цієї земельної ділянки на будь-яку іншу у місті набагато легше, ніж з приватними власниками. Усі ми пам’ятаємо про досвід, коли приватники зводять фундамент на земельній ділянці, що забороняє потім повернути цю землю назад, у власність міста, а будівництво так і не закінчують. І ті площі серед міста роками заростають бур’янами, — зауважує Володимир Синюта.

— Хочу вірити у те, що останнє рішення сесії міської ради було емоційним і не до кінця продуманим. Пропоную депутатам повторно розглянути це питання. — зазначає Михайло Полодюк.

Позачергова сесія міської ради відбудеться 16 липня, де і вирішать долю земельної ділянки.

Марина ЛОЖКІНА.

Залиште Ваш коментар
Перевести