ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Згадали полеглих, вшанували живих

Згадали полеглих, вшанували живих

24 переглядів
  • Відлуння афганської війни — таке далеке і таке болюче, таке жорстоке і таке близьке. Це вкотре засвідчила чергова, 32-а річниця виведення радянських військ з Демократичної Республіки Афганістан і урочистості, на яких шепетівчани вшанували учасників бойових дій на території інших держав.

На святковий захід до міського будинку культури завітали міський голова Віталій Бузиль, заступниця міського голови Галина Безкоровайна, настоятель храму святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії Української Православної Церкви отець Анатолій, воїни-інтернаціоналісти, військовослужбовці, шепетівчани.

Під час виступу Віталій Бузиль зауважив, що учасники громадської організації «Шепетівська спілка ветеранів Афганістану» беруть активну участь у громадському житті міста та у патріотичному вихованні молодого покоління. Міський голова побажав учасникам бойових дій на території інших держав міцного здоров’я, мирного неба над головою, довгих років життя, злагоди у їхніх родинах.

За активну громадську роботу, патріотичне виховання молоді та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав міський голова нагородив Почесними грамотами Шепетівської міської ради активістів-афганців.

Із святом побратимів привітали й голова Шепетівської спілки ветеранів Афганістану Валерій Окорський та учасник бойових дій, настоятель храму святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії УПЦ, протоієрей Анатолій Вересюк.

Як наголошували промовці, афганська війна – це сумна сторінка нашої історії. Вона, як усі попередні війни, несла смерть, каліцтво, одягнула у жалобу тисячі материнських сердець. Багато молодих воїнів-інтернаціоналістів у той час були нагороджені орденами і медалями, але найвищою нагородою для тих, хто уцілів, є життя.

Сьогодні, озираючись назад, згадуємо тих, чиє життя обірвалося далеко від Батьківщини, хто не за страх, а за совість виконував військову присягу. Ми у неоплатному боргу перед поколінням, обпаленим полум’ям збройних конфліктів, яке було і є активним учасником розбудови нашої держави.

Воїни-інтернаціоналісти завжди були зі своїм народом, відстоюють наші спільні завоювання, беруть активну участь у збереженні незалежності й цілісності Батьківщини. Ці люди, незважаючи на свій поважний вік та стан здоров’я, із зброєю в руках беруть безпосередню участь у захисті східних кордонів держави, ведуть значну роботу з патріотичного виховання підростаючого покоління.

Від самого початку війни на Сході України тисячі колишніх воїнів-афганців та ветеранів інших війн добровільно виступили на захист рідної землі від російських загарбників. Багато з них, на жаль, загинули. У їхню пам’ять напередодні, у неділю, у храмі святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії УПЦ відбулася панахида.

На заході присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам «Чорний тюльпан».

Наш кор.

 

На знімках: миттєвості урочистого заходу.

Залиште Ваш коментар
Перевести