У попередньому числі газети ми опублікували матеріал під назвою «Шепетівка розпочинає сортувати відходи», у якому йшлось про європейські вимоги до збирання та розподілу сміття за групами. А роз’яснювати їх місцевій громаді приїжджали активісти ГО «Україна без сміття» Є.Аратовська та І.Корсун. Сьогодніми продовжуємо обговорення цієї теми.
Рік тому міська влада ухвалила рішення про централізоване вивезення відходів із приватного житлового сектора. Мешканці садиб почали отримувати відповідні платіжки, а спеціальнообладнана техніка у визначені дні їздить і збирає непотріб.
Вивезенням сміття від приватних садиб займається Шепетівське ремонтно-експлуатаційне підприємство. Очільник цієї комунальної служби Юрій Шайнога повідомив, що наразі вивезенням відходів охоплено 6175 домоволодінь, у яких проживає 12398 громадян. Оплачують послугу 80 відсотків зареєстрованих місцевих мешканців. Порівняно з попереднім роком, активність населення у цьому плані зросла, тож у комунальників є надія охопити послугою усе населення. Лише за 10 місяців цього року від приватних садиб вивезено 3 тисячі 112 тонн відходів.
— А якби не було ухвалено рішення щодо цього, то весь цей непотріб лежав би досі у лісосмугах, при дорогах, у прибережних зонах водойм, — упевнений Юрій Миколайович. — Зусилля,що ми затратили на втілення цієї необхідної справи у життя, тепер дають результат.
Посадовець каже, що спочатку було дуже багато незадоволених мешканців приватного сектора. Вони обурювались, казали, що сміття не накопичують, а здають на приймальні пункти, дещо спалюють, органічними відходами удобрюють городи, а дехто — навіть з’їдає.
Юрій Миколайович пригадав комічний випадок, як на засіданні комунальної інспекції одна жінка, яка не хоче оплачувати за послугу, сказала, що сміття у неї немає, а целофанові кульки вона… з’їдає.
Щодо тарифу на вивезення сміття у 12 гривень на одну особу, то він мінімальний серед тих, що діють у інших містах. Сюди закладені витрати на пальне, утилізацію відходів, обслуговуючий персонал.
Місцеве населення має знати про суми штрафів за несанкціоноване вивезення сміття. Сьогодні його мінімальна сума (за відсутність договору) становить 370 гривень. Це відчутне покарання для тих, хто систематично забруднює навколишнє середовище.
— Шепетівській громаді, насамперед, необхідно вирішити питання щодо розміщення відходів у майбутньому, бо старе сміттєзвалище уже давно перевантажене. Кількість сміття зростає у геометричній прогресії, тому на часі громадам згуртуватись, домовитись про будівництво регіонального сміттєпереробного комплексу.
У місті вивезенням сміття займаються кілька організацій. Краще, щоб такі роботи виконувало одне комунальне підприємство, тоді був би сталий прибуток і можна було б закупляти необхідну для цього техніку, а вивезення відходів здійснювалося б частіше, якісніше, збільшою ефективністю.
КАРТИНКА З ІНТЕРНЕТУ.