ГОЛОВНА СТОРІНКА Здоров'я Зі ставка йде сморід, крига вкрита жовтими плямами…

Зі ставка йде сморід, крига вкрита жовтими плямами…

3 переглядів

Доброго дня редакція «Шепетівського вісника»!

Звертаються до вас громадяни смт. Грицева Шепетівського району. У нас є річка Хомора, яка тішила нас своїми водами. Ми часто сиділи біля її берегів, відпочивали, ловили рибу, печерували раків, особливо весною, коли на її берегах зацвітають верболози, а на пагорбах біля річки білим цвітом вкривається акація. Тут завжди можна було побачити любителів природи, які відпочивали, грали в ігри, раділи життю, а з настанням тепла купалися. На прибережних зонах люди випасали худобу. Одним словом, для нас річка — це святе.

Є ще й гарний став, його площа 150 га. На ньому розташовані два пляжі, з травня мешканці Грицева завжди розпочинали купальний сезон.

Але з кінця 2018 року наш ставок став заручником смердючої каналізації. Тут стоїть такий сморід, що потрібен протигаз. А ми, мешканці прилеглих будівель, його нюхаємо.

Незабаром настане весна, а вода у цій заплаві стояча. Тож худоба, яка випасається на берегах річки Хомори, води у спекотну погоду не нап’ється. Уже не будуть радувати нас красені-лебеді, які прилітають до нас щороку. Купатися, ловити рибу, раків ми уже не зможемо, бо зробили з річки Хомори стічну канаву. А раніше цей ставок належав колгоспу «Комінтерну», з нього щороку виловлювали до 40 тонн риби.

Нам кажуть, що у ставку гниють  водорості. Як може так бути? Десятки років водорості взимку не загнивали.

Коли починається літня спека, воду зі ставка у значних обсягах використовує корпорація «Сварог Вест Груп» — для поливання полів.

Люди переконані, що смердять стоки, які хтось скидає у водойму. І крига через це вкривається жовтими плямами. А це ж наше довкілля.

Тому просимо вас надрукувати наше звернення, щоб відповідні служби розібралися у цій ситуації.

Мешканці смт. Грицева: Г.М.Чабанюк, Г.І.Залозний, Л.Й.Поліщук, Н.В.Гнатюк, Н.І.Потапська, Т.І.Стаднійчук, С.Поцко, С.Р.Шкледа, М.М.Петрук, Л.Й.Трач, К.Р.Дембіцький, В.В.Пастушок, Б.В.Козуб, Л.В.Козуб, Л.Площинська.

Залиште Ваш коментар
Перевести