З понеділка, 8 листопада, невакциновані від ковіду працівники, які підлягають обов’язковим щепленням, будуть відсторонені від роботи. Наявність сертифікатів, «жовтих» чи «зелених», на робочих місцях перевірятимуть працівники Держпродспоживслужби разом з правоохоронцями. Спільно вони складатимуть адміністративні протоколи за порушення карантинних вимог і направлятимуть їх до суду. І лише під час судового засідання стане відомо, чи притягнуть так званого порушника до відповідальності та який розмір штрафу він буде зобов’язаний сплатити.
— До того, як Хмельниччина, у тому і Шепетівщина, увійшла у «червону» зону карантину, спеціалісти Держпродспоживслужби спільно з полісменами проводили профілактичну роботу з метою ознайомлення підприємців, перевізників, водіїв з можливими штрафними санкціями, які загрожують особам за порушення карантину, — розповідає речниця сектора комунікації Шепетівського районного управління поліції, майор Інна Чаховська. — І вже тоді, з 25 жовтня, керуючись ч.2 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні порушення (далі — КУпАП) правоохоронці штрафували людей, які перебувають у громадських місцях та транспорті без засобів індивідуального захисту. Штрафи у розмірі від 170 до 255 грн застосовувалися за відсутності маски чи за маску на підборідді.
З переходом Шепетівщини у «червону» зону карантинні обмеження стали ще суворішими. Тепер у магазинах непродовольчих товарів, салонах краси, розважальних закладах та торгових центрах у відвідувачів вимагають наявність свідоцтва про вакцинацію. Працівники закладів мають пересвідчитися, чи є такі документи у відвідувачів. Бо якщо раптом навідаються правоохоронці з перевіркою, то обидва — і відвідувач, і власник — влетять у чималу копієчку. Так, згідно з ч.1 ст. 44-3 КУпАП про Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», тягне за собою накладання штрафу від 17 тисяч гривень — для пересічних громадян, та від 34 тисяч – для посадових осіб.
— У період часу з 25 жовтня по 8 листопада рейдові групи у складі поліцейських Шепетівського РУП та представників інших уповноважених органів на території м. Шепетівки склали 8 протоколів за ознаками ст. 44-3 ч.1 КУпАП (на перевізників та підприємців) та винесли 89 постанов за ознаками ст. 44-3 ч.2 КУпАП (на громадян), — зауважує Інна Володимирівна.
Відтак, реалії сьогодення такі, що без наявності сертифіката про вакцинацію проблемно відвідувати ті ж самі заклади дозвілля, салони краси, торгові центри (у тому числі «Стратон» і «Епіцентр» тощо, навіть попри те, що там є продуктові відділи). Поки що невакцинованим громадянам без перешкод дозволено заходити у медичні заклади, аптеки, банківські установи, органи влади.
— У свою чергу, для щеплених громадян, так би мовити, всюди горить «зелене» світло. У вакцинованих мешканців завжди при собі має бути копія сертифіката про вакцинацію від ковіду, або ж завантажений на телефон додаток «Дія» з введеними даними про вакцинацію, — додає Інна Чаховська. — Тоді і полісменам разом з працівниками Держпродспоживслужби, які, до речі, ходять зі значками «Вакцинований та захищений», а це значить, що вони щеплені двома дозами вакцини від ковіду, буде простіше перевірити дані, відсканувавши їх за допомогою QR-коду.
Записала Алла ЗАХАРЕЦЬ.