Через кілька днів стартує новий навчальний рік. Це стрес не тільки для дітей, особливо першокласників, а й для батьків. Зокрема, це стрес для гаманців, адже не кожен сімейний бюджет може витримати серпневий ажіотаж на придбання шкільного одягу і приладдя.

Експерти стверджують, що шкільна форма, взуття, спортивна форма подорожчали на 15–20 відсотків. Погоджуватися з ними чи ні – особиста справа кожного, проте з цінами на шкільне начиння, ранець, форму, взуття я обізнана досить добре – цьогоріч у нашій родині є першокласниця Марійка.

До шкільного «флешмобу» ми долучилися ще взимку. Уже у лютому придбали  портфель-ранець, який уподобала наша дитина. У середньому пристойний ранець для учнів початкової ланки навчання вартує від 550 до 1500 гривень. Батьки при купівлі портфеля враховують не тільки дизайн, колір, малюнок, а й міцність лямок, ортопедичну спинку. Ми купили портфель за майже 800 гривень.

Наступним кроком стала купівля шкільної форми. Відразу пригадалося, що у часи нашої шкільної пори ми мали одну форму (плаття) і два фартушки – білий та чорний. Але часи змінилися. Нині вибір шкільних платтячок, спідничок, штанців, блузочок, жакетиків настільки великий, що просто, як кажуть, очі розбігаються.

На сімейній раді вирішили купити кілька комплектів, щоб мати можливість  одягнути дитину відповідно до погоди. Форму вибрали у синіх тонах. Купили платтячко, сарафан, а ще один сарафан і дві спіднички пошили – так вийшло значно дешевше. Одну блузку вибрали суто білу на 1 вересня, другу – з короткими рукавчиками, адже вересень ще буде теплим. На зміну придбали блузку кремового кольору. Загалом форма вартувала 2500 гривень.

Звичайно, не обійшли увагою і взуття – придбали білі босоніжки і темно-сині туфлі – ще 900 гривень.

Шкільне приладдя – дуже важлива частка витрат. Оскільки у школі, де навчатиметься племінниця, ще у травні нас поінформували, що потрібно для навчання, тому усе купували згідно із списком – витратили на це близько 650 гривень. Не придбали лише щоденника, оскільки у магазині нас попередили, що у деяких школах їх друкують на замовлення, усім однакові.

Уже у серпні подумали про те, що дівчинці необхідні ще й банти на урочисті лінійки. Нам сподобалися не просто білі банти класичного варіанту, а заколки з бантами, які менші за розмірами, але значно кращі за дизайном. Вони комбіновані з темно-синіми і білими стрічками, що вдало поєднуватиметься із шкільною формою. Таких заколок придбали дві пари по 35 гривень.

Крім того, не забули про нову білизну , носові хустинки, білі шкарпетки (4 пари), білі колготи (2 пари). Усе це вартувало ще 350 гривень. А на завершення придбали спортивний костюм (600 гривень) і спортивні мокасини (250 гривень).

У підсумку наш сімейний бюджет стійко витримав першовересневе навантаження у майже 6000 гривень.

Хтось витратив менше, хтось більше. Але усі без винятку батьки прагнуть дати своїй дитині усе необхідне, створити найкращі умови і максимально полегшити складний процес навчання. Тож у добрий час, дорогі наші діти!

Картинка з Інтернету.