На початку грудня у новітньому начальному закладі м. Києва «Академія сучасної освіти А+» відбувся незвичний захід — ІІІ Всеукраїнський дитячий науковий фестиваль «ДумайФест» — свято дитячої фантазії з науковим підґрунтям.

«ДумайФест» — це симбіоз перших дитячих наукових досліджень та досвіду визнаних науковців, які долучались до заходу з усього світу. Звичайно, така визначна та цікава подія не могла пройти повз учнів Шепетівського НВК № 3, тому рішення про участь було ухвалене одразу.

Команди дітей віком 6–11 років з різних куточків України готувалися та проводили свої наукові експерименти упродовж 4 місяців, та лише 16 найкращих, у тому числі й команда Шепетівського НВК № 3«ЮДОС» (юні дослідники) у складі  Мар’яни Мудрак, Дмитра Маковей, Анастасії Монець, Назара Лахая, Олега Токайчука, Анастасії Федорини, Анни Білякової презентувала результати своїх досліджень на сцені перед великою аудиторією у Києві.

Науковими керівниками та наставниками у юних дарувань були вчителі Анастасія Миколаївна Караван та Наталія Станіславівна Пруська. Об’єктами для дослідження стали цікаві та незвичні тварини – равлики ахатини, які оселились в одному із навчальних кабінетів закладу. Учні проводили спостереження, експерименти та досліди щодо визначення добових біоритмів равликів, вивчали їхню будови, переваги у харчуванні, сприйняття ахатинами звуку та світла.

І ось фінал… Години підготовки, переживань, здивувань, досліджень позаду. Але результат того вартий – перемога наша! А ще післясмак перемоги доповнився феєрверком емоцій від екскурсії сучасним навчальним закладом, відвідуванням майстер-класів та новими цікавими знайомствами.

Окремо хочеться висловити величезну подяку батькам учнів, які з радістю та заповзятістю підтримали своїх дітей та стали активними учасниками команди «ЮДОС».

А.КАРАВАН,

Н.ПРУСЬКА,

вчителі початкових класів

Шепетівського НВК № 3.