Лісівники Шепетівшини, за доброю традицією, активно проводять ялинкову кампанію, у рамках якої заготовляють та реалізовують новорічні деревця. І водночас охороняють шпилькові насадження. Загалом лісові господарства області цього року готові реалізувати 11600 хвойних деревець.
Високі, пухнасті чи зовсім мініатюрні — лісівники пропонують головні атрибути свята на будь-який смак. В асортименті — ялини, ялиці та сосни. Також у лісівників можна купити ялинку чи сосну у горщику з лісових розсадників і отримати кваліфіковані поради стосовно того, як пересадити та доглядати дерево після свят.
— Заготовляють новорічні дерева на спеціальних плантаціях, а також під час рубок догляду за лісом. Такі способи мінімізують шкоду для навколишнього середовища, — говорить директор філії «Шепетівське лісове господарство» ДП «Ліси України» Олександр Заблоцький. — Важливий момент — купуйте тільки «легальні» ялинки. На офіційно заготовлених деревах повинні бути бирки і штрих-коди, а у продавця — документи на рослину.
Перевірити легальність можна з телефону через додаток «Ялинка.info» або через веб-сайт. Потрібно ввести номер з етикетки дерева — і сервіс покаже усю необхідну інформацію. Купуючи дерево офіційно, ви сплачуєте податки, з яких формується бюджет вашої громади та усієї країни.
Ціни коливаються від 120 до 600 гривень. Усе залежить від розміру ялинки. У наявності дерева заввишки від пів метра до понад трьох метрів. Зауважимо, що розрахунок проводиться за безготівкові кошти.
Для запобігання проявів незаконих вирубок хвойних насаджень в угіддях філії посилено охорону спіціальних ялинкових плантацій. Традиційно лісівники співпрацюють з працівниками Національної поліції, проводять спільні рейди.
Нагадаємо, що штраф за самовільно зрубане дерево у передноворічний період становить 510 грн., збиток – 758,76 грн. Таким чином одна «нелегальна» красуня обійдеться у 1268,76 грн.
Багато українців вважають, що придбавши пластикову ялинку, вони підтримують екологію. Лісівники ж розвінчують міф про доцільність штучних ялинок на Новорічні свята.
Ялинки, так би мовити, роблять свій внесок в очищення повітря, виділяють велику кількість фітонцидів, які чудово впливають на навколишній простір. Виробництво ж однієї пластикової ялинки завдає шкоди більше, ніж втрата кількох справжніх дерев. А вуглецевий слід від двометрової штучної ялинки становитиме близько 40 кілограмів парникових газів.
Однозначно, ліс — це відновлювальний ресурс.
Ялинку, яка уже «відсвяткувала», можна використовувати як корм для тварин у зоопарках, зварити мило чи зробити відвари.
Філія «Шепетівське лісове господарство» ДП «Ліси України» проводить реалізацію новорічних сосон та ялин на трьох локаціях: у зоні відпочинку «Дубки», біля контори філії (вул. Героїв Небесної сотні, 133), а також на вул. Митрополита Шептицького (навпроти пожежної станції).
Наш кор.