Шепетівська місцева прокуратура разом з іншими уповноваженими на боротьбу із корупцією органами продовжує цілеспрямовану робота з виявлення корупційних правопорушень та притягнення винних до відповідальності.

За процесуального керівництва Шепетівської місцевої прокуратури слідчим відділом Шепетівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в області у взаємодії із співробітниками Управління стратегічних розслідувань у Хмельницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України у результаті проведених негласних слідчих (розшукових) дій задокументовано факт вимагання та одержання неправомірної вигоди головою селищної ради однієї з об’єднаних територіальних громад Шепетівського району.

Встановлено, що, використовуючи своє службове становище, посадова особа вимагала у мешканця області 600 доларів США. За цю суму вона обіцяла сприяти в ухваленні сесією селищної ради рішення про надання в оренду двох земельних ділянок.

Під час одержання обумовленої суми неправомірної вигоди зазначену особу викрито «на гарячому» та затримано у порядку ст. 208 КПК України.

За вказаним фактом здійснюється досудове розслідування за ч. 3 ст. 368 КК України (одержання службовою особою неправомірної вигоди, поєднане з її вимаганням).

На даний час проводяться першочергові, невідкладні слідчі дії, спрямовані на збір та фіксацію доказів. Також, вирішується питання щодо повідомлення про підозру та обрання викритій особі запобіжного заходу.

Іван КОМАР, керівник Шепетівської місцевої прокуратури.

Очільниці Грицівської ОТГ 12 грудня вручили повідомлення про підозру у вчиненні правопорушення за ч. 3 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). У ній, зокрема, йдеться про те, що таке діяння «карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна».

Тринадцятого грудня Шепетівський міськрайонний суд обрав їй запобіжний захід у вигляді арешту строком на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 168160 гривень. Також селищного голову з 13 грудня 2019-го по 8 лютого 2020 року відсторонено від виконання посадових обов’язків.

Правоохоронні органи проводять розслідування.